Di Francesco: Malo sam ljut na igrače, morali su više vjerovati u sebe

Razočaran sam eliminacijom u polufinalu Lige prvaka, ali sam i čestitao igračima nakon utakmice sa Liverpoolom. Međutim, malo sam i ljut na njih jer su morali više vjerovati u sebe i preokret poslije poraza u prvoj utakmici, rekao je Eusebio Di Francesco, trener fudbalera Rome.

”Vučica” je slavila sinoć na stadionu ”Olimpico” u Rimu, rezultatom 4:2, ali radi poraza u prvoj utakmici u Engleskoj 2:5 nije izborila finale renomiranog takmičenja, u kojem će 26. maja u Kijevu snage odmjeriti Liverpool i Real Madrid.

PROČITAJTE JOŠ:  Heroji uprkos porazu: Zmajevi završili svoju svjetsku bajku, ali osvojili srca cijele Bosne i Hercegovine

”Morali su više vjerovati u sebe. Naši igrači mogli su dati više golova i jače pritisnuti Liverpool. Greške su nas koštale elimincije. No, pokazali smo da pripadamo eliti i da možemo igrati ravnopravno i sa najboljima. Bitno je da i naredne godine igramo Ligu prvaka”, istakao je Di Francesco, prenosi Anadolu Agency (AA).

Utakmicu su obilježile i greške slovenskog sudije Damira Skomine, te mnogi tvrde kako je drastično oštetio Romu u sinoćnjem duelu sa Liverpoolom.

PROČITAJTE JOŠ:  Vlada FBiH preporučila poslodavcima da prilagode radno vrijeme radnicima zbog utakmice BiH - SAD

”Neću dizati glas protiv UEFA-e i suđenja. To je posao kluba. Mogu samo reći, da su dosuđeni jedanaesterac i crveni karton 20 minuta prije kraja utakmice Liverpool bi istinski bio u velikim problemima”, kazao je Di Francesco. 

NAJNOVIJE

MOŽDA VAS ZANIMA

Večeras svi gledaju prema Los Angelesu: Bosna i Hercegovina igra za veliki korak naprijed

Reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras igra jednu od najvažnijih...

Iran stigao na Svjetsko prvenstvo, dočekani ovacijama

Fudbalska reprezentacija Irana doputovala je danas u Meksiko, gdje...

St. Louis u znaku Bosne i Hercegovine: Navijači priredili spektakularnu podršku Zmajevima

Prijateljska utakmica između Bosne i Hercegovine i Paname, završena...

GLORY 108 spektakl stiže na MYTV: Tokio postaje centar svjetskog kickboxinga

Ljubitelje borilačkih sportova ovog vikenda očekuje pravi spektakl, jer...