Davis Cup Srbija – Kazahstan: Đoković spasio Srbiju, pobednika odlučuje peti meč

Nakon prvog singl meča, koji je trajao pet časova, trećeg dana prvog kola Davis Cup duela između Srbije i Kazahstana, u kojem su snage odmerili Novak Đoković i Andrej Kokushkin, pobedom Novaka Đokovića rezultatom 3:2 (6:7, 7:6, 4:6, 6:3, 6:2), Srbija je izjednačila na 2:2, javlja Anadolu Agency (AA).

U prvom setu, koji je završen rezultatom 7:6 u korist Kokushkina, igran je tie-break. Na samom startu drugog seta, Đoković je uzeo servis Kokushkinu, ali je kazahstanski teniser ubrzo uzvratio break te izjednačio na 2:2.

Sledeća dva gema, opet su bili breakovi, prvo je Đoković poveo, da bi Kokushkin izjednačio na 3:3, dok je u devetom gemu  drugog seta, Đoković propustio da iskoristi dve break šanse, pa je Kokushkin poveo 5:4. Đoković je sledeći gem uzeo bez problema, a drugi set je kao i prvi odlučen u tie-breaku, koji je ovog puta osvojio Đoković i izjednačio na 1:1 u setovima.

Treći set obeležili su breakovina obe strane. Kokushkin je započeo i do kraja seta osvojio tri breaka, od kojih je Đoković uspeo da vrati dva, što nije bilo dovoljno da preokrene situaciju u svoju korist, pa je Kokushkin poveo sa 2:1 u setovima (6:4).

U četvrtom setu, Đoković je uspeo da oduzme servis Kokushkinu u šestom gemu, iskoristivši drugu break loptu i poveo je rezultatom 4:2, što je bilo dovoljno da osvoji taj set (6:3), ponovo izjednači i izbori se za peti, odlučujući set u meču.

Na samom startu petog seta, Đoković je napravio break, a do kraja seta je prvenstveno dobrim servisima uspeo da sačuva svoje servis gemove. Oduzevši još jedan servis gem Kazahstancu, Đoković je postavio konačni rezultat petog seta 6:2.

U prethodna dva dana odigrani su singl mečevi i dubl. Novak Đoković je doneo prvi poen Srbiji pobedivši Aleksandra Nedovjesova sa 3:0, a sa istim rezultatom Mihail Kokushkin je pobedio Viktora Troickog i doneo izjednačenje.

Drugog dana Kazahstan je poveo sa 2:1 tako što je dubl Aleksandar Nedovjesov i Andrej Golubljev bio bolji od dubla koji su činili Novak Đoković i Nenad Zimonjić.
Odlučujući meč, koji će odrediti pobednika u duelu Srbija – Kazahstan odigraće Viktor Troicki i Aleksandar Nedovjesov u hali Pionir, u Beogradu.

Počela Olimpijada u Parizu: Bh. zastavu nosili Larisa Cerić i Mesud Pezer

Ceremonija otvaranja 33. ljetnih Olimpijskih igara, trenutno je u...

Lana Pudar nosiće zastavu BiH na zatvaranju Olimpijade u Parizu

Zastavu BiH će na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u...

Fenomenalna Lejla Njemčević osvojila 21. titulu prvakinje BiH

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je XCO državno...

Lana Pudar dobila poštansku markicu

Najtrofejnija bosanskohercegovačka plivačica i evropska prvakinja Lana Pudar od...