FOTO Copa America: Hat-trick Messija u pobjedi nad Panamom od 5:0

Reprezentacija Argentine slavila je protiv selekcije Paname rezultatom 5:0, u susretu drugog kola grupa “D” na turniru Copa America

Reprezentacija Argentine slavila je protiv selekcije Paname rezultatom 5:0, u susretu drugog kola grupa “D” na turniru Copa America, javlja Anadolu Agency (AA). Argentinci su poveli u sedmom minutu susreta odigranog na stadionu Soldier Field u Chicagu, a strijelac je bio Nicolas Otamendi, inače stoper engleskog Manchester Citya.

U nastavku prvog poluvremena nije bilo promjena u rezultatu, no isključenje Anibala Cesisa Godoya, koji je dobio dva žuta kartona za manje od deset minuta, slutilo je da bi stvari po Panamu u ovoj utakmici mogle krenuti naopako, što se i desilo.

Zvijezda Barcelone Lionel Messi pogodio je u 68. minuti utakmice i tako povećao vodstvo “gaučosa” na 2:0. Argentinac se time nije zadovoljio, te je zatrešao mrežu Paname još dva puta, u 78. i 87. minuti i tako postigao hat-trick.

Konačan rezultat utakmice od 5:0 postavio je Sergio Aguero, postigavši pogodak u 90. minuti utakmice.

Campeonato Sudamericano Copa America, poznatije kao Copa America je međunarodno nogometno takmičenje nacionalnih nogometnih ekipa članica CONMEBOL-a za određivanje kontinentalnog prvaka Južne Amerike. Ovo je najstarije međunarodno kontinentalno nogometno takmičenje.

Skandal u Srbiji: Fudbalski sudija uhapšen zbog dilanja droge

Vijest dana u susjednoj Srbiji, tačnije u Zaječaru je...