Članovi Karate kluba “Mawashi” iz Sarajeva ostvarili veliki uspjeh na Balkanskom prvenstvu

U periodu od 30. maja do 2. juna u Banjoj Luci održavalo se Balkansko prvenstvo za djecu.

Na prvenstvu su učestvovali takmičari iz 10 država, odnsono 1039 najboljih karatista Balkana uzrasta do 13 godina.

Devet članova Karate kluba “Mawashi” Sarajevo osvojili su pet medalja. Tako su: Ahmed Busnov, Tarik Šetić, Hena Ajanović, Ismihana Hodžić, Ilma Muhibić, Uma Šukurica, Faris Ajanović  i Benjamin Dinar,  nastupili su u sastavu reprezentacije BiH. Ostvarili su uspjeh osvojivši dvije zlatne, jednu srebrenu i dvije bronzane medalje.

Ahmed Busnov  postao je prvak Balkana u kategoriji borbe dječaci 10 godina  -35 kg., a

do medalje je došao pobjedama nad reprezentativcom Crne Gore (5:0) Rumunije (8:0), te reprezentativcima Bugarske (6:2) (3:2) (3:1). U navedenoj kategoriji nastupilo je 26 takmičara iz 11 zemalja.

Tarik Šetić  postao je prvak Balkana u kategoriji borbe dječaci 11 godina + 50kg.

Nakon što je u prvom kolu bio slobodan,  do medalje je došao pobjedama nad reprezentativcima Crne Gore (4:1) te reprezentativcima Srbije (3:0), (3:1).

Hena Ajanović postala je viceprvakinja Balkana u kategoriji kate djevojčice 10 godina.

Put do medalje izborila je pobjedama nad reprezentativkama Rumunije (4:1) Hrvatske (5:0) Turske (5:0) Makedonije (4:1) i u finalu gubi od predstavnice Turske (1:4).

Samra Handžić  osvojila je bronzanu medalju u kategoriji borbe djevojčice 13 godina + 54 kg, pri čemu je pobjedila predstavnicu Srbije (2:0), u drugom kolu gubi od takmičarke iz Turske rezultatom (0:1), nakon čega u repesažnim borbama za treće mjesto pobjeđuje reprezentativku Hrvatske (2:0) i Srbije (3:1).

Ismihana Hodžić osvojila je bronzanu medalju u kategoriji borbe djevojčice 10 godina + 40kg. Do trećeg mjesta dolazi pobjedom nad predstavnicom Crne Gore (3:0), Srbije (1:0), u polufinalu gubi od predstavnice iz Turske rezultatom (0:3), nakon čega u borbi za medalju pobjeđuje takmičarsku iz Crne Gore (8:0).

Navedeni takmičari su osvajači mnogobrojnih medalja kako na domaćim tako i na međunarodnim takmičenjima. Karate klub “Mawashi” djeluje na području Općine Novi Grad Sarajevo, a svojim rezultatima se nametnuo među najbolje klubove u BiH u dječijoj konkurenciji.

Skandal u Srbiji: Fudbalski sudija uhapšen zbog dilanja droge

Vijest dana u susjednoj Srbiji, tačnije u Zaječaru je...