Bundesliga: Bayern ispratio Hamburg s osam golova u mreži

Nakon 22 odigrana kola, Bayern je lider s 53 boda, pet više od Leipziga koji je na drugom mjestu

Fudbaleri minhenskog Bayerna ostvarili su najubjedljiviju ovosezonsku pobjedu u njemačkoj Bundesligi. U 22. kolu bavarski klub je deklasirao Hamburger SV s 8:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Seriju golova otvorio je Arturo Vidal u 17., a do odlaska na odmor pogodio je još dva puta Rober Lewandowski u 24. iz penala i 42. minuti. U nastavku ponovo je poljski napadač pogodio za 4:0, a onda se u listu strijelaca upisao i David Alaba. Uslijedila su dva gola Kingsleya Komana i na kraju jedan Arijena Robbena za konačnih 8:0.

Nakon 22 odigrana kola, Bayern je lider s 53 boda, pet više od Leipziga koji je na drugom mjestu. HSV je ovim katastrofalnim porazom ponovo blizu zone ispadanja, tačnije trenutno s 20 bodova zauzima 16. mjesto, koje osigurava doigravanje za opstanak.