Bivši prvak Evrope u boksu preminuo od koronavirusa

Angelo Rottoli, nekadašnji bokserski prvak Evrope preminuo je u 61. godini života od posljedica zaraze koronavirusom, javljaju mediji u Italiji.

Preminuo je u bolnici u Bergamu, na sjeveru zemlje, u pokrajini Lombardija, najpogođenijom zaraznom.

On je treća žrtva bolesti COVID-19 u svojoj porodici. U pandemiji koronavirusa prije dvije sedmice preminuli su i Rottolijeva majka i brat, prenosi Anadolu Agency (AA).

Rottoli je bio prvak Italije i Evrope u kruzer kategoriji. WBC pojas osvojio je 1987. godine.

Tokom profesionalne karijere imao je 35 borbi. Pobijedio je 30 puta. Dva puta njegove borbe završile su bez pobjednika, a doživio je svega tri poraza.