Bh. nogometaši preuzeli treću poziciju i došli u priliku da se bore za nastup u baražu

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u Zenici je pobijedila selekciju Velsa sa 2:0 (0:0) u utakmici pretposljednjeg, 9. kola B-grupe kvalifikacija za evropsko prvenstvo 2016. u Francuskoj.

Na stadionu Bilino polje pred 13.000 gledalaca strijelci su bili Milan Đurić u 71. i Vedad Ibišević u 90. minuti.

Ovom pobjedom bh. nogometaši preuzeli su treću poziciju u B-grupi i došli u priliku da se za tri dana u Nikoziji bore za nastup u baražu protiv selekcije Kipra, koja je u Jerusalemu savladala Izrael sa 2:1.

U teškoj i tvrdoj utakmici bez puno prilika izbaranici selektora Mehmeda Baždarevića uspjeli su da Velšanima nanesu prvi poraz u kvalifikacijama.

U prvom poluvremnu obje ekipe zabilježile su po jednu ozbiljniju priliku. Prvu su imali naši nogometaši u 9. minuti kada je Pjanić je uposlio Višću, koji šutira tik pored stative, dok su su gosti uzvratili u 45. minuti kada je Aaron Ramsey iskosa izbio sam ispred golmana Begovića, koji je uspio da zaustavi njegov šut.

U drugom pouvremenu nastavljena je bezidejna i neagresivna igra oba tima, bez ijedne šanse, sve do 70. minute kada je Gareth Bale pobjegao je Anelu Hadžiću i šutirao pored gola. Minutu kasnije naš tim je došao u vodstvo iz prvog šuta u okvir gola. Pjanić je ubacio u kazneni prostor, lopta je preskočila Ibiševića, a Milan Đurić sjajnim skokom šutirao glavom i naš tim doveo tim u vodstvo.

U nastavku gosti su imali dvije izglednije prilike da poravnaju rezultat preko Vokesa i Ramseyja, ali su njihovi pokušaju završili u rukama Begovića i preko gola. Konačan rezultat u 90. minuti postigao je Vedad Ibišević, na asistenicju Đurića.

Kvalifikacije se završavaju u utorak, 13. oktobra, a u posljednjem kolu uz susret Kipar – BiH, još se sastaju Belgija – Izrael i Vels – Andora.

Bosna i Hercegovina: Begović, Mujdža, Šunjić, Spahić (od 46. Cocalić), Zukanović. Salihović, Hadžić (od 89. Bičakčić, Pjanić, Lulić, Višća (od 61. Đurić), Ibišević

Vels: Hennessey, Gunter, Taylor, Richards, Davies, A.Williams, Allen (od 84. Edwards), Ramsey, Bale, Ledley (od 75. Edwards), Robson-Kanu (od 84. Church).

MI2.ba

Počela Olimpijada u Parizu: Bh. zastavu nosili Larisa Cerić i Mesud Pezer

Ceremonija otvaranja 33. ljetnih Olimpijskih igara, trenutno je u...

Lana Pudar nosiće zastavu BiH na zatvaranju Olimpijade u Parizu

Zastavu BiH će na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u...

Fenomenalna Lejla Njemčević osvojila 21. titulu prvakinje BiH

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je XCO državno...

Lana Pudar dobila poštansku markicu

Najtrofejnija bosanskohercegovačka plivačica i evropska prvakinja Lana Pudar od...