Australian Open: Federer u četvrtfinalu

Švicarac Roger Federer savladao je Kanađanina Miloša Raonića rezultatom 3-0 i tako se plasirao u četvrtfinale teniskog turnira Australian Open.

Na centralnom terenu u Rod Laver Areni, u posljednjem meču četvrtog kola, drugorangirani na svjetskoj ATP listi Roger Federer susreo se sa Milošem Raonićem, koji se nalazi na 13. mjestu rang liste najboljih tenisera današnjice.

U prvom setu u meču protiv Raonića Federer je pokušavao zadržati lopticu u igri što duže, dok se Raonić trudio jakim servisom sa šest asova i napadačkom igrom da savlada drugog igrača svijeta. U desetom gemu, Raonićevom greškom, Federer je napravio brejk i dobio set rezultatom 6-4.

U drugom setu, oba tenisera bezuspješno su se trudila napraviti brejk, te su na kraju ušli u taj-brejk. Federer je ostao pribran, te je posljednjim poenom u taj-brejku osvojio set rezultatom 7-4 i prešao u vodjstvo 2-0.

U trećem setu, nakon dva Raonićeva servisa, Federer je napravio brejk i dobio set rezultatom 6-2. Meč je trajao 113 minuta i završen je rezultatom 3-0 za Federera.

Za prolazak u polufinale, Federer će se boriti protiv Francuza Jo-Wilfried Tsonga, koji je 7. na svjetskoj rang listi najboljih tenisera svijeta.