ATP Doha: Novak Đoković u finalu protiv Rafaela Nadala

Španski teniser Rafael Nadal je prvi finalista ATP turnira u Dohi nakon što je u polufinalu savladao Ukrajinca Iliye Marchenka, prenosi Anadolu Agency (AA). Nadal je bio bolji rezultatom 2:0 u setovima (6:3, 6:4), nakon sat i 19 minuta igre. Španski teniser je u oba seta prikazao mnogo bolju igru i na kraju zaslušeno izborio plasman u finale ovog takmičenja. U finalu Španac čeka boljeg iz meča Novaka Đokovića i Tomaša Berdycha.

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković pobjedom u polufinalu protiv Tomaša Berdycha izborio je plasman u finale ATP turnira u Dohi. Đoković je protiv Berdycha slavio rezultatom 2:0 u setovima (6:3, 7:6), za sat i 44 minute.

U prvom setu srbijanski teniser je prikazao mnogo bolju igru, dok je u drugom setu Berdych pružio znatno veći otpor koji ipak nije bio dovoljan za prolazak u finale. Odluka o pobjedniku je pala u tie-brejku u kojem je Đoković bio bolji sa 7:3, odnosno 7:6 u setu.

Đoković će u finalu turnira u Dohi igrati protiv Rafaela Nadala koji je u polufinalu slavio protiv Iliye Marchenka.

Počela Olimpijada u Parizu: Bh. zastavu nosili Larisa Cerić i Mesud Pezer

Ceremonija otvaranja 33. ljetnih Olimpijskih igara, trenutno je u...

Lana Pudar nosiće zastavu BiH na zatvaranju Olimpijade u Parizu

Zastavu BiH će na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u...

Fenomenalna Lejla Njemčević osvojila 21. titulu prvakinje BiH

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je XCO državno...

Lana Pudar dobila poštansku markicu

Najtrofejnija bosanskohercegovačka plivačica i evropska prvakinja Lana Pudar od...