Zapažen nastup Omeragića na EP-u u brzom klizanju

Seniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine u brzom klizanju (short track) Tarik Omeragić ostvario je zapažen nastup na Evropskom prvenstvu u Debrecenu.

U konkurenciji 44 najbolja brzoklizača Evrope, prvog dana EP-a na 1.500 m ušao je u polufinale, a drugog dana u ovoj diciplini, odličnom vožnjom u polufinalu, izborio je nastup u Finalu B u kome je osvojio 7. mjesto. U ukupnom plasmanu na 1.500 m zauzeo je 14. mjesto, što je do sada najbolji plasman za BiH u brzom klizanju na evropskim i svjetskim prvenstvima. Također, ovaj plasman bh. reprezentativca omogućio je Savezu klizačkih sportova BiH da naredne klizačke sezone na Evropskom prvenstvu ima dva svoja predstavnika.

I u drugim disciplinama (500 i 1000 m), Omeragić je imao dobar nastup. Na 500 m je dva puta popravljao lični rekord i na kraju je u toj trci zauzeo 22. mjesto, saopćeno je iz Saveza klizačkih sportova BiH.

Počela Olimpijada u Parizu: Bh. zastavu nosili Larisa Cerić i Mesud Pezer

Ceremonija otvaranja 33. ljetnih Olimpijskih igara, trenutno je u...

Lana Pudar nosiće zastavu BiH na zatvaranju Olimpijade u Parizu

Zastavu BiH će na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u...

Fenomenalna Lejla Njemčević osvojila 21. titulu prvakinje BiH

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je XCO državno...

Lana Pudar dobila poštansku markicu

Najtrofejnija bosanskohercegovačka plivačica i evropska prvakinja Lana Pudar od...