Velež pobjedom na Tušnju potvrdio plasman u finale Kupa BiH

Fudbaleri mostarskog Veleža izborili su plasman u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Poslije mostarskih 4:0, popularni Rođeni su i u revanš susretu koji je odigran na stadionu Tušanj pobijedili Tuzla City s minimalnih 1:0 (1:0).

Prvu priiku na utakmici imali su donaći, ali je šut Džafića zaustavila prečka. Potom je šutirao i Vukušić, ali je loptu ponovo zaustavio okvir gola.

U finišu prvog poluvremena Mostarci su došli do prednosti. U akciji su učestvovali Dejanović i Zvonić, a sigurni egzekutor bio je Vehabović za, ispostavit će se, konačan rezultat uzvratne utakmice polufinala Kupa BiH.

U nastavku Tuzla City i Velež su imali svoje poluprilike, ali se mreže nisu tresle. Mostarci su sa ukupnih 5:0 proslavili plasman u finale Kupa Bosne i Hercegovine, a za protivnika će imati Sarajevo koje je danas ranije eliminiralo Igman iz Konjica. Velež nikada nije osvojio Kup Bosne i Hercegovine, dok je Sarajevo sedam puta slavilo u finalima.

Suđenje za smrt malene Džene Gadžun: Vještak iznio nalaz obdukcije tijela djevojčice

Prekinuto je današnje ročište u Kantonalnom sudu u Sarajevu...