Svjetsko prvenstvo u vaterpolu: Hrvatska osvojila zlatnu medalju

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske osvojila je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti, nakon što je savladala domaćina takmičenja Mađarsku rezultatom 8:6 (4:0, 0:2, 2:2, 2:2) , javlja Anadolu Agency (AA).

Odlučnost za pobjedu i naslov prvaka svijeta Hrvatska je pokazala već u prvoj četvrtini, u kojoj je slavila sa 4:0. Nešto bolja igra domaćina u drugoj četvrtini, koji smanjuje razliku na 4:2, a to je bio rezultat prvog poluvremena.

Slijedio je nešto napetiji nastavak susreta. U trećoj četvrtini obje ekipe uspjele su postići po dva gola, no Hrvatska je uspjela čuvati dva gola razlike sve do kraja. Konačan rezultat na kraju bio je 8:6 za Hrvate.

Reprezentacija Srbije je danas savladala selekciju Grčke u borni za treće mjesto, te otišla kući sa bronzanom medaljom. Izabranici selektora Dejana Savića slavili su rezultatom 11:8 (5:3, 2:1, 3:3, 1:1).

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...