Prijateljska utakmica: Očajne ”rezerve” BiH poražene od Irana

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u veoma lošoj prijateljskoj utakmici igranoj večeras na Olimpijskom stadionu ”Asim Ferhatović Hase – Koševo” u Sarajevu poražena je od Irana, rezultatom 0:2, javlja Anadolu Agency (AA).

Meč je otvoren udarcem Irfana Hadžića u trećem minutu, no lopta je bila lak plijen za golmana Azijata Amira Abedzadeha.

U 18. minutu Benjamin Tatar je pogriješio. Razaei Kaveh iskosa sa lijeve strane izlazi pred Jasmina Burića koji sprječava najgore po BiH. Ni 60 sekundi poslije nova šansa za Iran. Vahid Amiri bio je u trku. Burić stiže prije njega do lopte u šesnaestercu domaćina, kojom prilikom se povrijedio, pa je na gol večeras ”bijelih” stao ”rezervista” Kenan Pirić.

Nacionalni tim BiH, za koji su u početnom sastavu nastupila posljednjih godina samo dvojica standardnih reprezentativaca Miralem Pjanić i Amer Gojak, u prvih 45 minuta igre nije stvorio nijednu ozbiljniju priliku i na odmor između dva poluvremena otišlo se bez golova.

Igrali su se prvi sekundi drugog dijela igre kada je Iran poveo. Kaveh je šutirao sa 20 metara. Neodbranjivo u donji desni ugao gola Pirića – 0:1.

U jednoj od najgorih utakmica fudbalskog ”A” državnog tima BiH u 25-godišnjoj historiji, do posljednjeg sudijskog zvižduka izabranici selektora Duška Bajevića nisu uspjeli konkretnije zaprijetiti ne tako kvalitetnom protivniku kako bi barem izvukli remi.

Naprotiv, pobjedu Irana potvrdio je Mehdi Ghayedi pogotkom u 90. minutu susreta – 0:2.

”Zmajevi” su opet potpisali kapitulaciju i pokazali da se na gro igrača trenutno iz drugog reprezentativnog plana u budućnosti ne može ozbiljno računati u dresu BiH.