Marten de Roon, fudbaler Atalante: Dinamo nas je našamarao i to boli

Marten de Roon, fudbaler Atalante koja je sinoć u prvom kolu UEFA Lige prvaka u Zagrebu doživjela debakl porazom od Dinama (0:4) istakao je da je njegov tim doživio ”nevjerovatnu lekciju”.

”Dinamo nas je našamarao i to boli. Sad imamo glavobolje. Teško je analizirati šta se dogodilo, šta je sve nedostajalo u našoj igri. Nismo uopšte igrali. U prvom poluvremenu pokušavali smo dugim loptama. Gubili smo sve duele. U drugom poluvremenu smo pokušali pas igrom, ali bilo je kasno, već su vodili 3:0. Možda smo previše željeli. Dinamo je bio sjajan. Naši navijači takođe, i žao mi je zbog njih. Recimo, naša Liga prvaka počinje utakmicom sa Šahtarom”, izjavio je De Roon, prenosi Anadolu Agency (AA).

U drugoj utakmici prvog kola grupe ”C” UEFA Lige prvaka Manchester City sinoć je u Ukrajini pobijedio Šahtar, rezultatom 3:0.

U drugom kolu 1. oktobra u Milanu će igrati Atalanta-Šahtar, dok će Manchester City biti domaćin Dinamu.