Kako nas je Izet Hajrović naučio nešto o strpljenju

Bh. nogometna reprezentacija u subotu naveče pobijedila je u Zenici odabranu selekciju Finske rezultatom 4:1 i tako tri kola prije kraja kvalifikacija za odlazak na Euro ostala u igri za plasman na drugo mjesto.

Zmajevi sada imaju dva boda manje od Finaca (koji su drugi) i do kraja se očekuje velika borba za poziciju koja osigurava odlazak na kontinentalnu smotru.

Dakako, igrač utakmice bio je veznjak Juventusa Miralem Pjanić. No, još jedan igrač bio je na visini zadatka. To je nogometaš zagrebačkog Dinama – Izet Hajrović.

Dugo je heroj bh. navijača iz 2013. godine, kada je postigao gol Slovačkoj, čekao šansu da ponovo zaigra za bh. tim.

I dočekao je. Za utakmice u oktobru dobio je poziv šefa državnog tima, ali je meč počeo s klupe.

Ipak, sudbina je htjela da se povrijedi Edin Višća, a onda je na oduševljenje navijača na Bilinom polju u igru ušao u 18.minuti nogometaš Modrih. Pozdravljen je ovacijama.

Bilo mu je dovoljno samo jedanaest minuta da načne mrežu Finaca. Sjajan kretnja u šesnaestercu gostiju, izbjegao je ofsajd zamku i primio savršenu loptu od Zorana Kvržića.

Premda je Izet ljevak, ovaj put je desnom nogom fantastičnim udarcem matirao golmana Hradeckyja.

Kasnije je  još u nekoliko navrata imao sjajnih poteza, asistencija za saigrače i za svoju partiju zaslužuje ”palac gore”.

Bez dvojbe, svojom izvedbom dokazao je kako je i ranije trebao dobiti šansu u nacionalnom timu.

Naročito prošle sezone kada je briljirao u dresu Dinama. Ipak, skromini Izet uvijek je podvlačio kako poštuje odluku selektora i da će se uvijek rado odazvati pozivu u reprezentaciju. Čekanje, čekanje, čekanje…

Ipak, Izet nas je sve naučio nešto o strpljenju.