Fortuna prekinula pobjednički niz Dortmunda

Niz od šest uzastopnih pobjeda Borussije Dormund u Bundesligi u utorak je neočekivano prekinut. Borussiju je u susretu 16. kola njemačkog nogometnog prvenstva na gostovanju u Dusseldorfu pobijedila domaća Fortuna rezultatom 2:1.

Golove za Fortunu postigli su Dodi Lukebakio u 22. I Jean Zimmer u 56. minuti susreta. Paco Alcacer smanjio je na 2:1 u 81. minuti, no gosti nisu uspjeli doći do izjednačujućeg pogotka u preostalom vremenu.

Bio je to prvi ovosezonski poraz Borussije, no unatoč njemu momčad iz Dormunda ima solidnih 6 bodova prednosti na vrhu ljestvice ispred drugoplasirane Borussije iz Moenchengladbacha, koja je sinoć pobijedila Nuernberg 2:0 na svom terenu.

Istim rezultatom Wolfsburg je bio bolji od Stuttgarta, dok su Hertha i Augsburg podijelili bodove odigravši 2:2.

Preostalih pet susreta 16. kola igra se u srijedu navečer.