Širokom hercegovački derbi

Košarkaši Širokog Brijega došli su do devete uzastopne pobjede u domaćem prvenstvu svladavši u hercegovačkom derbiju Zrinjski rezultatom 90:76.

Gosti iz Mostar uspjeli su parirati domaćima samo u prvoj četvrtini koja je završila prednošću Zrinjskog 17:15.

Već u drugoj četvrtini Široki je preokrenuo rezultat u svoju korist i na odmor se otišlo pri vodstvu domaće momčadi 42:34.

Drugo poluvrijeme proteklo je u dominaciji aktualnog prvaka BiH koji je na kraju došao do uvjerljive pobjede od 14 poena razlike (90:76).

Mateo Drežnjak s 25 poena bio je najraspoloženiji kod Širokog, dok je na drugoj strani Tihomir Vranješ ubacio 19 poena.

Nakon 12 odigranih kola Široki je na vrhu ljestvice s omjerom 10-2, dok je Zrinjski na 4-8.