Sebastian Ogier osmi put svjetski prvak u reliju

Vozač Toyota Gazooa Francuz Sebastian Ogier upisao je osmu titulu prvak Svjetskog prvenstva u reliju (WRC), javlja Anadolu Agency (A)

Dvanaesta i ujedno posljednja trka sezone održana je u Monzi, u Italiji. Ogier je trku od 16 etapa završio vremenom 2:39:8.6 i tako ostvario petu pobjedu sezone, odnosno 54. karijere.

Time je Ogier (37) poredak vozača završio s 230 poena i osmi put postao svjetski prvak WRC-a. Ovo mu je druga uzastopna titula.

Elfyn Evans, njegov timski kolega, kasnio je 7.3 sekunde, te je prvenstvo završio na drugom mjestu s 207 poena.

Dani Sordo, vozač Hyundai Shell Mobisa, za prvoplasiranim je kasnio 21.3 sekunde i tako završio na trećem mjestu.

Thierry Neuville (Hyundai Shell Mobis) koji je bio na četvrtom mjestu trke, prvenstvo je sa 176 bodova završio na trećoj poziciji.

Stravična nesreća: U sudaru poginuo maloljetnik

U mjestu Živinice kod Dervente, na magistralnom putu Doboj...