Rukometašima BiH bod u Kaunasu

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je u Kaunasu sa selekcijom Litvanije 27:27 (14:12) u 2. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2017. godine u Francuskoj, prenosi mi2.ba

Bh. rukometaši u finišu susreta propustili su veliku priliku da ostvare važnu pobjedu. U dramatičnoj završnici, 15 sekundi prije kraja, nisu uspjeli da iskoriste napad sa igračam više. Šut Panića naprije je zaustavio golman Litvanaca, odbijenu loptu ka golu je uputio Burić i pogodio, ali poljski suci nisu priznali pogodak zbog isteka vremena.

Bh. rukometaši držali su prednost  u većem dijelu susreta. U prvom dijelu  tri puta su vodili sa po tri gola, a najveću razliku ostvarili su počekom drugog poluvremena kod rezultata 16:12 (32. minuta).

Domaća reprezentacija uspjela je držati priključak, da bi u posljednjih sedam minuta napravila preokret i povela sa 25:23 (55. minuta). Golovima kapitena Nikole Prcea uspjeli smo se vratiti i ući u neizvjesnu završnicu.

Litvanci su u dva zadnja minuta igrali bez isključenog Truchanovičiusa. Brojčanu prednost na terenu brzo smo iskoristili i preko Perića poveli sa 27:26, ali su domaći rukometaši već u sljedećem napadu golom Petrjekisa poravnali rezultat. U posljednjem napadu naši nisu uspjeli pogoditi, pa je meč okončan bez pobjednika.

Najefikasniji u redovima bh. tima bio je Nikola Prce sa sedam golova, dok je golman Banjamin Burić upisao 13 odbrana. Kod Litvanaca Petreikis je postigao šest golova.

U Prvoj grupi na tabeli vode BiH i Litvanija sa po tri boda, treća je Slovačka sa dva, dok je Kosovo bez bodova.

Nakon odigrana dva kola uslijedit će pauza u kvalifikacijama, a preostala četiri kola će se igrati od 6. do 17. janaura 2016. godine.

U naredna dva susreta reprezentacija BiH sastaje se s ekipom Kosova, 6. januara u Prištini i 9. januara u Tuzli.

Pobjednik grupe izborit će nastup u dodatnim kvalifikacijama (baražu), koje će se igrati u junu naredne godine.

Počela Olimpijada u Parizu: Bh. zastavu nosili Larisa Cerić i Mesud Pezer

Ceremonija otvaranja 33. ljetnih Olimpijskih igara, trenutno je u...

Lana Pudar nosiće zastavu BiH na zatvaranju Olimpijade u Parizu

Zastavu BiH će na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u...

Fenomenalna Lejla Njemčević osvojila 21. titulu prvakinje BiH

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je XCO državno...

Lana Pudar dobila poštansku markicu

Najtrofejnija bosanskohercegovačka plivačica i evropska prvakinja Lana Pudar od...