Pokazali smo zube velikom Brazilu (video)

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prijateljskoj utakmici u St. Gallenu poražena od Brazila rezultatom 1:2 (1:1). Brazil je poveo u 4. minuti golom Marcela. Na 1:1 poravnao je Vedad Ibišević (14.), a Brazil je do pobjede došao autogolom Saše Papca u 90. minuti. Susret je na stadionu “AFG Arena”, pred oko 17.500 gledalaca, sudio Švicarac Sascha Kever.

Nogometaši BiH su u prvoj ovogodišnjoj utakmici izgubili s minimalnih 1:2 od višestrukih svjetskih prvaka i jedne od najboljih svjetskih reprezentacija, selekcije Brazila.

Iako su nastupili bez nekoliko standardnih reprezentativaca, Brazilci su i s ovim sastavom bili apsolutni favoriti. No, BiH je odigrala odlično tokom svih 90 minuta, potpuno parirajući favoriziranim brazilskim nogometašima, prevođenim iskusnim Alvesom, Ronaldinhom, Silvom, te mladim zvijezdama Neymarom i Gansom. No, Brazil je u sudijskoj nadoknadi uz mnogo sreće ipak uspio doći do pobjede. Južnoamerička reprezentacija od početka je krenula napadački i već iz prve akcije uspjela da dođe do pogotka. Marcelo je prošao s lijeve strane i snažnim i preciznim udarcem sa desetak metara savladao Asmira Begovića.

BiH je uspjela poravnati u 14. minuti preko Ibiševića, koji je nakon dodavanja Džeke šutirao s ivice šesnaesterca, lopta je zakačila jednog brazilskog igrača i prevarila golmana Cesara.

U nastavku meča Brazil je imao terensku inicijativu, ali je i BiH napravila nekoliko prilika preko Misimovića, Džeke i Pjanića. No, rezultat se nije mijenjao do posljednje minute, kada je Hulk u sudijskoj nadoknadi ubacio s lijeve strane, lopta je pogodila Papca i završila u golu.

Reprezentacija BiH u ovom meču nastupila je u sastavu: Begović, Jahić, Papac, Spahić, Pandža, Medunjanin (od 79. Zahirović), Rahimić, Misimović (od 89. Ibričić), Pjanić (od 81. Maletić), Ibišević (od 78. Salihović), Džeko.

Za Brazil su nastupili: Julio Cesar, Daniel Alves, David Luiz, Thiago Silva, Marcelo, Sandro (od 57. Elias), Fernandinho, Hernanes (od 67. Hulk), Neymar (od 90. Jonas), Ronaldinho (od 63. Ganso), Leandro Damiao (od 82. Lucas).

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...

Bivši košarkaš Cibone preminuo nakon borbe s opakom bolešću

Bivši košarkaš Cibone Corey Williams preminuo je u 46....

I to je BiH: Himna Bosne i Hercegovine izviždana uoči finalne utakmice Zrinjskog i Borca

Himna Bosne i Hercegovine je izviždana uoči početka prve...