Pobjeda rukometaša BiH

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je započela kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2017. godine. Izabranici selektora Dragana Markovića večeras su u Tuzli pobijedili selekciju Slovačke sa 29:25 (14:14).

Susret je protekao u izjednačenoj igri, a rukometaši BiH, nošeni gromoglasnom podrškom s ispunjenih tribina dvorane Mejdan, slomili su snažan otpor gostiju tek u finišu meča.

Rukometaši BiH veći dio utakmice bili su u vodstvu, a u nekoliko navrata u prvom poluvremenu imali su dva gola prednosti. No, Slovaci su se uvijek uspijevali vratiti, a nekoliko puta napraviti i preokret.

Nakon izjednačenih prvih desetak minuta reprezentacija BiH je u 11. minuti prvi put uspjela doći do dva gola prednosti (6:4). Slovačka se vratila nakon nekoliko minuta, a potom je uslijedila još jedna mini serija izabranika Dragana Markovića za novo vodstvo od dva gola (10:8). U nastavku utakmice Slovačka je dva puta uspjela da izjednači, te u finišu da povede, zahvaljujući brojčanoj prednosti na terenu. No, reprezentacija BiH je brzo izjednačila, a u posljednjim sekundama propustila priliku da s igračem više dođe do novog vodstva.

Drugo poluvrijeme počelo je golovima Dejana Malinovića koji Bosni i Hercegovini donosi ponovo prednost od dva gola. Slovaci su opet uspjeli ekspresno da izjednače i drže rezultatski priključak do 46. minute kada uspijevaju doći do vodstva. Ipak, tada je uslijedio potpuni preokret, a čovjek odluke u tim trenucima bio je Tarabochia koji je s tri uzastopna gola donio reprezentaciji BiH vodstvo od 22:21. Uslijedili su golovi Malinovića i Prce koji su pogađali po dva puta, a Burić je u 55. minuti donio reprezenatciji BiH prvi put prednost od pet golova čime je definitivno osigurao prvu pobjedu bh. tima.

Najefikasniji u reprezenatciji BiH bili su Prce sa devet, Malinović sa šest, Zulfić sa četiri te Tarabochia i Burić sa po tri gola, a kod Slovačke Antl s osam i Urban sa šest golova.

Reprezentacija BiH u drugom kolu u nedjelju igra protiv Litvanije, koja je večeras u gostima pobijedila selekciju Kosova sa 30:26.

MI2

Počela Olimpijada u Parizu: Bh. zastavu nosili Larisa Cerić i Mesud Pezer

Ceremonija otvaranja 33. ljetnih Olimpijskih igara, trenutno je u...

Lana Pudar nosiće zastavu BiH na zatvaranju Olimpijade u Parizu

Zastavu BiH će na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u...

Fenomenalna Lejla Njemčević osvojila 21. titulu prvakinje BiH

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je XCO državno...

Lana Pudar dobila poštansku markicu

Najtrofejnija bosanskohercegovačka plivačica i evropska prvakinja Lana Pudar od...