Otkriveno zbog čega Miralem Pjanić ne igra u Barceloni

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Miralem Pjanić, u prva dva kola nove sezone u španskoj La Ligi za Barcelonu nije odigrao niti minute, a sada su tamošnji mediji otkrili zbog čega on nikako ne dobiva priliku za igru u katalonskom klubu.

Katalonski klub je u prvom kolu nove sezone na svom terenu remizirao protiv Rayo Vallecana rezultatom 0:0, a onda je došao do gostujuće pobjede od 1:4 protiv Real Sociedada.

Iako se očekivalo da će se Pjanić na tim utakmicama naći u startnoj postavi Katalonaca, prvenstveno zbog izostanka Sergija Busquetsa, naš fudbaler je te mečeve presjedio na klupi za rezervne igrače.

Katalonski sport navodi da Pjanić ne igra zbog situacije koja je vezana za određene bonuse za nastupe, koji su stavljeni u ugovor tokom njegovog prelska iz Juventusa u redove kluba sa Camp Noua.

Barcelona će to pokušati ispraviti na najbolji način ako Memphis Depay napusti katalonski klub i potpiše za Juventus, a sada je Blaugrana spremna pustiti nizozemskog fudbalera da pređe u redove ekipe iz Torina.

Međutim, u tom slučaju bi se Stara dama trebala odreći bonusa koji su kod dolaska Pjanića na Camp Nou ubačeni u ugovor, a kada se sve to završi, Sport navodi da će naš fudbaler imati mnogo veću minutažu.

Podsjetimo, Xavi je ovog ljeta odlučio da u svojoj ekipi zadrži Miralema Pjanića.

Tragedija na Kozari: Prevrnuo se kvad, poginula jedna osoba

Osoba inicijala M.G. iz Prijedora poginula je danas prilikom...