Osveta PSG-a Liverpoolu i juniori Monaca

U srijedu je odigrano 5. kolo Lige prvaka u grupama A, B, C i D, a ko je utakmice pratio i noć prije, primjetio je da je srijeda bila siromašnija kada su golovi u pitanju.

Piše: CAntona

Utakmica u kojoj je Monaco istrčao na teren sa 5-6 juniora (jedan od njih je i Thuram junior), tako da je rezultat za njih fantastičan, a Henry je u fazonu “postoji li tabela na kojoj moj klub nije na dnu?“ (Atletico Madrid – Monaco 2:0).

MADRID, SPAIN – NOVEMBER 28: Antoine Griezmann (R) and Thomas Lemar (L) of Atletico Madrid celebrate after scoring a goal during the UEFA Champions League Group A soccer match between Atletico Madrid and AS Monaco at Wanda Metropolitano Stadium in Madrid, Spain on November 28, 2018.
( Burak Akbulut – Anadolu Agency )

Razočaravajući meč je priuštila Borussia svojim navijačima na prepunom Signal Iduna Parku, a da je Reus bio makar malo prisebniji na startu drugog poluvremena, ko zna koliko bismo golova poslije vidjeli  (Bor. Dortmund – Club Brugge 0:0).

PSV je ugostio Barcelonu i cijelo prvo poluvrijeme se ponašao jako “domaćinski“. Bilo je tu i stativa i prečki, uglavnom je sjevalo oko ter Stegena, ali nikako nisu uspjevali da povedu.

Poslije, u drugom poluvremenu, na meč je “došao“ i Messi, te je postigao prvi i asistirao za drugi gol tako da je Barcelona rutinski odradila ovaj meč (PSV – Barcelona 1:2).

Wembley, koji je izgledao kao Grbavica onih dana kad je ugostila Belgiju, ugostio je Inter iz Milana, a Tottenhamu je to bila utakmica bit ili ne biti. Tottenhamu je odgovarala jedino pobjeda da bi ostao u utrci za 1/8 finala i do nje je došao zahvaljujući Eriksenu (Tottenham – Inter 1:0).

Derbi 5. kola je odigran je u Prizu gdje je PSG ugostio Liverpool.

Thomas Tuchel je u potpunosti nadmudrio kolegu na suprotnoj klupi koji nije imao neku šansu za neku svoju specifičnu proslavu pored aut linije.

PSG sa dva gola (strijelci Bernat i Neymar) ekspresno riješio ovu utakmicu a poraz je ublažio Milner golom iz jedanesterca (PSG – Liverpool 2:1).

Bitno je napomenuti da PR služba PSG-a radi punom parom, tako da je svečana loža na ovoj utakmici izgledala kao da smo na dodjeli oskara, ukratko, mnogo poznatih faca je prisustvovalo.

Napoli nije dozvolio nikakvo iznenađenje te je brzo slomio otpor Zvezde, vjerovatno učeći iz Liverpoolovih grešaka predhodno kolo.

Iako to rezultat ne govori, Zvezda je odigrala izuzetno “konkurentnu“ (ma šta to značilo) utakmicu, akcija Mrina i Bena za gol je jedan od dokaza ove predhodne tvrdnje (Napoli – Crvena Zvezda 3:1).

Grupa D, je na startu takmičenja izgledala kao najizjednačenija odnosno najneizvjesnija.

Ali je Porto jako brzo zagospodario grupom i postavio ostatak ekipe na svoje mjesto.

Tako je bilo i u srazu sa Schalkeom na DRAGAU, gdje je Porto za tri minute početkom drugog poluvremena riješio ovaj meč (Porto – Schalke 3:1). Neizvjesnost nudi samo pozicija broj 3, jer nakon pobjede Lokomotive nad Galatasarayom u Moskvi, zadnje kolo će nam dati odgovor ko od ove dvije ekipe će nastaviti takmičenje u Europa League (Lok. Moscow – Galatasaray 2:0).

A kad već spominjemo Europa League, ona je na rasporedu ovo poslijepodne pa sve do kasno u noć, i to u sljedećem rasporedu:

16:50   FC Astana – Dyn. Kiev

16:50   Sp. Moscow – Rapid Vienna

18:55   AC Milan – Dudelange

18:55   Anderlecht – Trnava

18:55   B. Leverkusen – Ludogorets

18:55   BATE – MOL Vidi

18:55   Betis – Olympiakos

18:55   Bordeaux – Slavia Prag