Mlađi juniori i juniorke AK Sarajevo ekipni prvaci BiH u atletici

Na ekipnom Prvenstvu Bosne i Hercegovine u atletici za mlađe juniore i juniorke, održanom na Atletskom poligonu “Koševo”,  u obje konkurencije titule su osvojili članovi i članice Atletskog kluba Sarajevo.

Mlađi juniori i juniorke AK Sarajevo osvarili su po pet pojedinačnih pobjeda u svojim disciplinama.

U muškoj konkurencji AK Sarajevo ukupno je osvojio 72 boda, drugo mjesto zauzeli su mlađi juniori AK Borac (Banja Luka) sa 61, treće AK Novi Grad (Sarajevo) sa 46 bodova, a slijede 4. AK Zenica 42, 5. AK Sloboda Tehnograd (Tuzla) sa 38, 6. AK Vogošća sa 37 i 7. AK Glasinac (Sokolac) sa 34 boda.

Kod mlađih juniorki nove držane prvakinje iz AK Sarajevo ukupno su osvojile 42 boda, AK Zenica je drugi sa 36 bodova, treći AK Novi Grad sa 27 i četvrti AK Vogošća sa 16 bodova.