Marcel Hirscher osvojio treću titulu svjetskog prvaka u slalomu

Ponajbolji skijaš svijeta Marcel Hirscher osvojio je zlatnu medalju u utrci slaloma na Svjetskom skijaškom prvenstvu u švedskom Areu, javlja Anadolu Agency (AA).

Hirscher je i danas bio fantastičan u obje utrke i osvojio je treću titulu prvaka svijeta u tehnički najzahtjevnijoj skijaškoj disciplini. On je bio svjetski prvak u slalom u 2013. i 2017. godine.

Današnja utrka ponudila je mnoštvo razloga za slavlje austrijskim navijačima s obzirom da su sve tri medalje osvojili skijaši iz te zemlje.

Drugi je sa zaostatkom od 65 stotinki bio Michael Matt, mlađi brat bivšeg svjetskog i olimpijskom prvaka Maria Matta.

I bronzom se okitio još jedan Austrijanac Marco Schwarz koji je od zlatnog Hirschera bio sporiji za 76 stotih dijelova sekunde.