Liga prvaka: Rezultati 1. kola

U susretu 1. kola skupine D nogometne Lige prvaka Dinamo je na stadionu u Maksimiru pred 34.000 gledatelja izgubio od Real Madrida sa 0-1 (0-0), a strijelac pobjedničkog gola za Real bio je Di Maria u 53. minuti.

Real je nadigrao Dinamo u oba poluvremena, i zahvaljujući vrataru Kelavi Dinamo je izbjegao teži poraz. Iako je sredina terena bila “nakrcana” Dinamovim igračima, modri su rijetko uspijevali kontrolirati loptu. S druge strane Real je bio opasan skoro svaki puta kada bi prešao centar.

U prvom dijelu Real je imao pet izglednih prilika, a posebno treba izdvojiti one u 3. i 29. minuti.  U 3. minuti Xabi Alonso je uposlio Cristiana Ronalda, koji je izbjegao zaleđe i našao se sam pred vratarom Kelavom, ali je promašio gol.

Još izgledniju priliku Real je imao u 29. minuti, kada je vratar Kelava sa dvije čudesne obrane uspio sačuvati mrežu. Benzema je na desnom boku “izmiješao” Tonela i Ibaneza, ubacio je u sredinu, gdje je prvo pucao Di Maria, a potom i Ozil, ali je Kelava obranio oba udarca.

Kod Reala vrijedi još zabilježiti da je Benzema u 11. minuti s desetak metara iskosa pogodio gredu. Potom je u 15. minuti, nakon akcije Ronalda, iz izgledne pozicije pucao preko gola, a sudačkoj nadoknadi, nakon kombinacije Ronalda i Benzeme, branič Marcelo iskosa puca preko vratiju.

No, i Dinamo je imao jednu stopostotnu priliku u prvom dijelu, u 33. minuti Leko je dugačkom loptom pronašao Rukavinu koji je izbio sam pred vratara Casillasa, ali je pucao ravno u njega.

Real je poveo u 53. minuti nakon kombinacije oko vrha kaznenog prostora, lopta je došla na desni bok do Angela di Marije, koji je ostao nepokriven te je sa desetak metara iskosa odlično pogodio suprotne “rašlje”.

Minutu nakon toga još jedna izgledna prilika za Ronalda, ali Kelava odlično brani.

Nakon toga Dinamo je dva puta ozbiljnije zaprijetio, prvo je u 57. Tomečak uposlio Sammira na vrhu 16-erca, ali Sammir je umjesto udarca pokušao dribling i šansa je propala. U 70. minuti Badelj je ubacio dobru loptu, a Pokrivač puca u braniča gostiju.

Dinamu se ukazao tračak nade u 73. minuti kada je Marcelo u razmaku od samo tri minute zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Četiri minute nakon toga najbolja prilika u drugom poluvremenu za Dinamo. Sammir je iz slobodnog udarca na drugoj vratnici pronašao Tomečaka, čiji je volej blokirao Ramos.
Daleko najbolji pojedinac u redovima Dinama bio je vratar Kelava koji je svojim odličnim obranama spasio modre od težeg poraza, a jednu od tih sjajnih obrana pokazao je i u 80. minuti kada je zaustavio udarac Ronalda.

U drugoj utakmici skupine D Ajax i Lyon su u Amsterdamu igrali 0-0.

Dinamo će u 2. kolu 27. rujna gostovati kod Lyona.

DINAMO: Kelava, Tomečak, Tonel, Vida, Ibánez, Calello (Šitum, 86),
Leko, Badelj, Kovačić (Pokrivač, 62), Sammir, Rukavina (Beqiraj, 75).

REAL MADRID: Casillas, Sergio Ramos, Carvalho, Pepe, Marcelo,