Liga prvaka: Bayern na “Allianz Areni” poražen od Reala

Bayern Minhen je u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka na “Allianz Areni” u Minhenu poražen od Real Madrida rezultatom 1:2.

Domaćin je poveo u 28. minuti golom Joshue Kimmicha koji je pogodio na asistenciju Jamesa Rodrigueza.

Real je uspio izjednačiti u 44. minuti golom Marcela na asistenciju Daniela Carvajala, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Gosti su u 57. minuti došli i do prednosti od 2:1 golom Marca Asensija koji je ušao u igru na početku drugog poluvremena.

Do kraja meča je bilo još nekoliko izglednih prilika na obje strane, ali se rezultat ipak nije mijenjao, pa je Real upisao veoma važnu pobjedu pred revanš u Madridu, javlja Anadolu Agency (AA).

Uzvratni meč je na programu 1. maja.

Podsjetimo, u drugom polufinalnom duelu Liverpool je u utorak na svome “Anfieldu” savladao Romu sa 5:2.