Liga prvaka: Atletico Madrid i Monaco u četvrtfinalu, City eliminisan

Atletico Madrid je, nakon važne pobjede u prvom meču sa 4:2, večeras na svome “Vicente Calderonu” u Madridu igrao neriješeno 0:0 protiv Bayer Leverkusena, čime je španski tim osigurao plasman u četvrtfinale

Večeras su završene posljednje dvije utakmice osmine finala Lige prvaka, a u naredni krug plasman su izborili Atletico Madrid i Monaco, javlja Anadolu Agency (AA).

Atletico Madrid je, nakon važne pobjede u prvom meču sa 4:2, večeras na svome “Vicente Calderonu” u Madridu igrao neriješeno 0:0 protiv Bayer Leverkusena, čime je španski tim osigurao plasman u četvrtfinale.

U drugom duelu, Monaco je, nakon poraza od 3:5 u prvom meču, večeras na stadionu “Stade Louis II” u vrlo neizvjesnoj utakmici savladao Manchester City sa 3:1, te se tako uspio plasirati u naredni krug ovog takmičenja.

Golove za domaćina su postigli Kylian Mbappe u 8., Fabinho u 29., i Tiemoue Bakayoko u 77. minuti utakmice, dok je jedini gol za City postigao Leroy Sane u 71. minuti.

Ranije su se u četvrtfinale Lige prvaka plasirali Bayern Minhen, Real Madrid, Barcelona, Borussia Dortmund, Juventus i Leicester.