Lige petice – Umjesto analize

Na otoku sve po starom, ili skoro sve. Manchester City, Liverpool i Tottenham su upisali rutinske pobjede te tako zadržali početne pozicije na tabeli, a derbi kola odigran je u Londonu gdje je Chelsea ugostio Manchester United.

Nakon uspavanke u prvih 45 minuta i vodstva domaćina od 1:0, u drugom poluvremenu Manchester fantastičnom igrom dolazi do preokreta (Marital 55. i 73. min). Bio je veoma blizu da upiše prvu pobjedu na Stamford Bridgeu nakon 2012. godine, ali je “đavolima“ planove pokvario Barkley zabivši za 2:2 u 96. min i osvojio bod za Chelsea i treću poziciju na tabeli.

Proslava Barkleyeva gola u 96. minuti ponudila je i neke scene koje su u startu mirisale na UFC, ali bez ozbiljnijih udaraca. Ipak, sve je završilo na naguravanju.

Trebalo je sačekati ponedeljak i duel Arsenal – Leicester (3:1) odnosno, da budemo krajnje precizni, 66. minut utakmice pa svjedočiti najljepšoj akciji i golu u ovoj sezoni Premier lige.

Sigurno je da će  biti još mnogo fenomenalnih golova u ovoj sezoni, ali teško da će biti ljepši od pomenutog (ako nisi gledao uživo, ne gubi vrijeme čitajuči ostatak teksta nego otvori novu karticu za youtube i traži 66. minutu pomenutog meča)!

Nakon što je Bayern priredio pressicu sa tri najozbiljnije “glave“ (Hoeness, Rummenigge i Salihamidžić) u klubu te na istoj optužio medije i novinare (jest da nisu spomenuli, ali su mislili i na life.ba) za svo zlo u proteklom periodu koje je Bayern zadesilo, izabranici Nike Kovača su istrčali u subotu i rutinski odradili meč sa Wolfsburgom (1:3). Borussije (i ona dortmunska i ona iz Monchengladbacha) kao i Werder svojim pobjedama u ovom kolu, su se potrudile da se tabela u Bundesligi nakon nedjelje bitno ne mijenja.

Druga utakmica bez Vedatorovog gola (Hertha-Freiburg 1:1), povratak Bičakčića u startnih 11 Hoffenheima (Nurnberg-Hoffenheim 1:3).

“Zar i ti sine, Levante!“ ponavljao je Julen Lopetegui nakon meča u subotu (Real-Levante 1:2).

Inače, to je trener koji je uspio tako ustrojiti Real da ovaj osam sati i jednu minutu ne postigne gol (nešto manje od mjesec dana).

Ukratko svaka naredna utakmica koju dočeka na klupi Reala bit će mu premija, jer trenutna pozicija na tabeli ne vodi Real ni u kvalifikacije za Europa ligu!

Jedina dobra stvar za Real (i nastupajući el-clasico koji se igra predstojećeg vikenda) u ovom kolu je povreda Messija u meču protiv Seville na Camp Nou (Barcelona – Sevilla 4:2), a kako se kasnije ispostavilo, koja će Messija udaljiti sa terena tri sedmice.

Čak ni Atletico Madrid nije još shvatio da se titula gubi a ne osvaja do Božića, tako da mršavih 1:1 u gostima kod, ove sezone očajnog Villarreala, trebalo bi ozbiljno natjerati Choloa da se počeše po glavi.

Sve se to odigralo u subotu, a počelo je u 15:00 sati, tako da je Roma već u 17:00 sati imala na kontu još jednu izgubljenu utakmicu.

Ovaj put za to je kriva ekipa SPAL-a, a šuška se da su i neki od igrača gostiju prije utakmcie viđeni kako igraju keca u kladionicama na ovu utakmicu.

Kako smo naknadno saznali, Edin nije baš bio tih na putu do svlačionice, a trener Di Francesco je dobio ultimatum da u naredne četri utakmice osvoji 12 bodova inače će mu uprava postaviti novi ultimatum.

Kiks Juventusa (Juventus-Genoa 1:1) u Torinu, čak iako je Ronaldo zabio, te pobjeda Napolija u Udinama (Udinese-Napoli 0:3) učinili su to da je tabela nakon ovog kola mnogo uzbudljivija nego što je to bilo u subotu prijepodne!

Derbi je ipak igran na stadionu gdje nije bilo gostujuće ekipe, dakle stadion “Giuseppe Meazza“.

Donnarumma je, zaplivavši u prazno u 92. minutu meča, skinuo sa svog budućeg transfera nekih 30 miliona eura, a na Icardijev dodao tih 30 miliona eura (Inter-AC Milan 1:0).

Inter se ozbiljno diže u formi iz utakmice i utakmicu (pet utakmica – pet pobjeda) te zajedno sa Laziom (kad već nema Rome) čini sve da dvojac na vrhu tabele ne spava mirno.

Bijaše to 1998. godina kad je otišao, a 2018. godina kad se vratio u Monaco.

Thierry Henry je ovog vikenda imao debitantski trenerski nastup sa svojim Monacom ali nažalost neuspješan (Strasbourg-Monaco 2:1).

Tamo gdje je debitovao kao igrač debitovao je i kao trener, te ako će biti tako dobar trener kao što je bio igrač, onda PSG je još samo ove sezone prvak Francuske.

Vaha slavi svoju prvu pobjedu na klupi Nantesa i to ubjedljivu (Nantes-Toulouse 4:0) i sad za sad miriše na opstanak, al da ne ureknemo (upravo kucamo tri puta u drvo). Lyon je dobio, Marseille je dobio….a PSG je dosadan.

Piše: CAntona

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...