Lewandowski će biti spreman za revanš protiv Reala

Fudbaleri Bayern Minhena sinoć su na domaćem terenu pretrpjeli poraz u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona od Real Madrida, rezultatom 1:2. Tokom utakmice bilo je očigledno da Bavarcima mnogo nedostaje najbolji strijelac Robert Lewandowski, koji nije mogao igrati zbog povrede. No, Karl-Heinz Rummenigge, izvršni direktor Bayerna kaže da će poljski napadač biti 100 posto spreman za revanš sa “kraljevskim klubom“, javlja Anadolu Agency (AA).

“Naš medicinski tim odradio je odličan posao, ali rizik je bio prevelik da bi Lewandowski igrao u prvoj utakmici. Za revanš će 100 posto biti spreman“, kazao je Rummenigge za njemačke medije.

Lewandowski je povrijedio rame prošlog vikenda u derbiju Bundeslige protiv Borussije Dortmund koji je Bayern dobio rezultatom 4:1. Poljak ove sezone igra sjajno i u 42 takmičarske utakmice postigao je 38 golova.

Bayern je sinoć u prvom poluvremenu poveo golom Artura Vidala, koji je nešto kasnije promašio penal. U nastavku Real je golovima Cristiana Ronalda preokrenuo rezultat i slavio sa 2:1. Revanš susret između Reala i Bayerna igraće se 18. aprila na stadionu Santiago Bernabeu.

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...