Levski – Sarajevo 1:0, konačna odluka na Koševu

Sarajevo je u večerašnjoj utakmici drugog pretkola Evropske lige protiv Levskog poraženo minimalnim rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Raykov u 72. minuti pa će konačna odluka o prolasku dalje biti donesena na stadionu Asim Ferhatović Hase u Sarajevu.

Prvih tridesetak minuta utakmice proteklo je bez prilika sa obje strane. Igralo se uglavnom između dva kaznena prostora. Bugari su prvi priprijetili. Stvorili su dvije izgledne šanse ali je dva puta sjajno intervenirao Adilović. Levski je pojačavao pritisak kako se bližio kraj prvog poluvremena no bez promjene rezultata. Sarajevo je najbolju priliku imalo u 39. minuti, ali Iliev je odbranio šut Husejinovića. Odmah potom pokušao je Suljić, no njegova je lopta otišla preko gola, a na odmor se otišlo bez golova i rezultatom svakako povoljnim za bh. predstavnika koji je tokom ovih 45 minuta bio potpuno ravnopravan protivnik favoriziranom domaćinu.

Sarajevo je sjajno otvorilo drugo poluvrijeme. Krenuli su otvoreno, napadački. U 48. minuti već su stvorili šansu da povedu, ali Belošević je na asistenciju Husejinovića šutirao pored gola. Odlični Sesar je u 50. minuti napravio prekršaj na ivici kaznenog prostora, no ubačaj Yovova pred gol Sarajeva prošao je bez posljedica po Adilovićev gol. Husejinović je napravio pravi mali dar mar u 53. minuti odbrani Levskog, ali i dalje nije bilo promjene rezultata.

Ipak, trenutak nepažnje odbrane Sarajeva Levski je iskoristio i poveo u 72. minuti golom Raykova iz praktično jedine prave šanse na utakmici. Sarajevo se nije predalo nakon toga. Hrabra igra nastavljena je i dalje. Nekoliko puta su i zaprijetili no rezultat se nije mijenjao. Suljić je imao sjajnu šansu u 85. minuti nakon što sam ušao u šesnaesterac, ali je lopta završila u korneru, a novi pokušaj otišao je u nepovrat. Potom je uslijedilo rušenje Tadejevića, ali sudija nije smatrao da treba svirati penal. Utakmica je završena rezultatom iz 72. minute.

Sergej Barbarez objavio svoj prvi spisak Zmajeva

Novi selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez danas...

Bh. paraplivači Ismail Zulfić i Ismail Barlov dobili diplomatske pasoše BiH

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković je...

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...

Bivši košarkaš Cibone preminuo nakon borbe s opakom bolešću

Bivši košarkaš Cibone Corey Williams preminuo je u 46....

I to je BiH: Himna Bosne i Hercegovine izviždana uoči finalne utakmice Zrinjskog i Borca

Himna Bosne i Hercegovine je izviždana uoči početka prve...