Kvalifikacije za SP 2019.: Velšanke bolje od bh. nogometašica u Zenici

Ženska nogometna A reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Zenici poražena od Velšanki u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Francuskoj 2019. godine rezultatom 0:1.

Nogometašice Bosne i Hercegovine u 13. minuti prijete šutem Lidije Kuliš, ali golmanica Laura O’Sullivan brani. U 24. minuti pokušava i Marija Aleksić, ali bez uspjeha.

Na obje strane bilo je nekoliko povoljnih prilika za postizanje gola, ali niti jedna nije uspješno realizovana te se na odmor odlazi kod rezultata 0:0.

U drugom poluvremenu nakon pritiska gostujuće reprezentacije Kayleigh Green sa 16 metara šalje loptu iza leđa golmanice Almine Hodžić, čime Vels dolazi do prednosti 0:1 u 58. minuti, javlja Anadolu Agency (AA).

Najbolju priliku na utakmici nogometašice BiH su imale u 83. minuti s bijele tačke. Allice Griffiths obara Lidiju Kuliš u šesnaestercu zbog čega sutkinja svira kazneni udarac za domaću selekciju.

Milena Nikolić je izvela kazneni udarac koji je O’Sullivan zaustavila.

Do kraja susreta bilo je još nekoliko prilika za bh. selekciju, ali bez uspjeha pa je susret BiH – Vels završen rezultatom 0:1.

Vels nakon četiri odigrane utakmice zauzima lidersku poziciju na tabeli Grupe 1 s 10 bodova. Druga je Englska koja ima šest bodova iz dvije utakmice. BiH je ostala na tri osvojena boda iz isto toliko mečeva.

Rusija ima bod iz dva meča, dok reprezentativke Kazahstana nisu upisale bodove u tri odigrane utakmice.

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...