Kvalifikacije za SP 2018: Belgija sa 4:0 savladala bezidejnu BiH

Belgija je nastavila s dobrim akcijama te je u 79. minuti povela sa 4:0 golom Romelua Lukakua koji je sa 16 metara snažno šutirao, a lopta je na putu ka golu pogodila Zukanovića te prevarila Asmira Begovića

Reprezentacija Belgije večeras je u okviru grupe “H” kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. na stadionu “Kralj Baudouin” u Briselu savladala reprezentaciju Bosne i Hercegovine sa 4:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Selekcija BiH je imala dobru priliku u 19. minuti kada je Senad Lulić ubacio po zemlji s desne strane, a na odbijenu loptu Haris Medunjanin je šutirao preko gola s oko 16 metara.

Ipak, domaćin je nakon toga zaigrao bolje te poveo u 26. minuti autogolom Emira Spahića koji je, nakon što su loptu propustili Dries Mertens i Ervin Zukanović, loptu poslao u svoju mrežu.

Reprezentacija Belgije je povećala na 2:0 samo tri minuta kasnije golom Edena Hazarda na asistenciju Mertensa.

Belgija je imala još nekoliko prilika do kraja prvog poluvremena, ali je rezultat ostao nepromijenjen te se na odmor otišlo s rezultatom 2:0.

Reprezentacija BiH je na početku drugog poluvremena imala nekoliko dobrih prilika, ali je domaća selekcija povela i po treći put u 60. minuti utakmice, kada je štoper Belgije Toby Alderweireld pogodio nakon kornera.

Reprezentacija BiH je u 68. minuti imala dobru šansu preko Milana Đurića koji glavom pogađa prečku Belgije.

Belgija je nastavila s dobrim akcijama te je u 79. minuti povela sa 4:0 golom Romelua Lukakua koji je sa 16 metara snažno šutirao, a lopta je na putu ka golu pogodila Zukanovića te prevarila Asmira Begovića.

Do kraja meča je bilo još nekoliko prilika, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Reprezentacija BiH sljedeću utakmicu u kvalifikacijama igra 10. oktobra u Zenici protiv selekcije Kipra.

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...