Kvalifikacije za EURO 2020: Srbija remizirala s Ukrajinom

U posljednjem kolu Kvalifikacija za EURO 2020 fudbalska selekcija Srbije remizirala je sa selekcijom Ukrajine rezultatom 2:2, javlja Anadolu Agency (AA).

Danas su odigrane posljednje dvije utakmice Grupe “B” kvalifikacija za Evropsko fudbalsko prvenstvo koje će se igrati naredne godine, a plasman na smotru najboljih evropskih selekcija izborili su Ukrajina i Portugal.

Selekcija Srbije danas je na beogradskom stadionu “Rajko Mitić“ dočekala selekciju Ukrajine koja je i prije posljednjeg kola osigurala prvo mjesto u grupi.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića su bolje otvorili utakmicu poveli su već devetoj minuti meča. Gol iz jedanaesterca postigao je Dušan Tadić.

Ukrajinci su golom Romana Yaremchuka, izjednačili u 33. minuti meča, a gol za novo vodstvo Srbije  postigao je Aleksandar Mitrović u 56. minuti meča. Za konačnih 2:2 u sudijskoj nadoknadi gol je postigao Arslem Besledin.

Istodobno se u Luksemburgu igrao meč Luksemburga i Portugala, a Portugalci su slavili pobjedu rezultatom 2:0 i sa drugog mjesta iz grupe izborili plasman na EURO.

U konačnom poretku Ukrajina je lider grupe “B” sa 20 bodova, drugi je Portugal sa 17, Srbija na trećem mjestu ima 14, dok Luksemburg na četvrtom mjestu ima četiri, a Litvanija na začelju tabele svega jedan bod.

Reprezentaciji Srbije ostaje mogućnost da kroz baraž mečeve Evropa lige izbori kartu za nastup na Evropskom prvenstvu naredne godine.