Kraj za Špance: Rusija se plasirala u četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Rusija je pobjedom protiv Španije, treća reprezentacija koja je osigurala plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u fudbalu. Domaćin se tako uspio plasirati u sljedeći krug takmičenja.

Utakmica je odigrana na Luzhniki stadionu.

Rusi su loše počeli u 12. minuti i to autogolom Sergeja Ignaševiča. Aleksandr Golovin u 36. minuti imao je sjajnu priliku za izjednačenje, ali ideja nije realizirana do kraja.

Ipak, nadu Rusima dao je Artem Dzyuba koji je u 36. minuti izjednačio.

Ova utakmica je bila jedna od onih koje će po mnogo čemu ući u historiju Svjetskih prvenstava. Naime, selektori obje reprezentacije u regularnom dijelu utakmice obavili su po tri izmjene, a u dodatnom vremenu još jednu, javlja Anadolu Agency (AA). Toliki broj izmjena ranije nije zabilježen na nekom od Mundijala.

Nakon 120 minuta igre, semafor je i dalje pokazivao 1:1, zbog čega su pucani penali (4:3).

Preostali parovi osmine finala Svjetskog prvenstva su: Hrvatska – Danska (20); 2. juli: Brazil – Meksiko (16), Belgija – Japan (20); 3. juli: Švedska – Švicarska (16), Kolumbija – Engleska (20).

Rusija će u četvrt-finalu Svjetskog prvenstva snage odmjeriti s pobjednikom u duelu Hrvatska – Danska.