Košarkaška reprezentacija BiH pretrpjela još jedan težak poraz

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u posljednjem kolu grupne faze Evropskog prvenstva poražena večeras u Montpellieru od Rusije sa 81:61 (12:22, 19:9, 24:19, 26:11).

Ovo je bio četvrti poraz bh. košarkaša u Francuskoj. U utakmici koja nije imala rezultatski značaj bolje su odigrali Rusi koji su došli do prve pobjede te s istim omjerom pobjeda i poraza kao i BiH (1-4) završavaju Evropsko prvenstvo nakon grupne faze.

Iako je veći dio susreta protekao u izjednačenoj igri, Rusi su na kraju slavili ubjedljivu pobjedu zahvaljujući potpunoj dominaciji u posljednjoj četvrtini.

Prvo poluvrijeme proteklo je u boljoj igri bh. tima, koji je nakon početnog vodstva Rusije od 5:0 napravio preokret i serijom od 11:0 došao do vodstva od šest poena. Period dobre igre bh. tima nastavljen je do kraja prve četvrtine u kojoj su izabranici selektora Duška Ivanovića u jednom trenutku imali 14 poena prednosti (21:7).

U drugom periodu Rusi su zaigrali mnogo kvalitetnije. Bh. košarkaši nisu pronalazili rješenje za nisku petorku Rusije, koja je serijom od 10:0 preuzela vodstvo. Prve poene u ovoj četvrtini za BiH postiže Stipanović u 16. minuti, a do kraja poluvremena BiH je ponovo uspjela da preuzme kontrolu i povede sa pet poena razlike. Ipak, Rusi u finišu uspijevaju izjednačiti i na odmor otići s rezultatom 31:31.

Nakon izjednačene treće četvrtine, Rusi u posljednjem periodu razbijaju otpor bh. tima i serijom poena dolaze do prednosti od 20 poena.

Najefikasniji u reprezetaciji BiH bili su Stipanović sa 22 i Kikanović sa 14 poena, a kod Rusije Zubkov sa 17, Fridzon sa 16 i Vorontsevič sa 15 poena.

Reprezentacija BiH oprašta se od Eurobasketa sa jednom pobjedom, nad Izraelom, i porazima od Francuske, Poljske, Finske i Rusije.

U osminu finala iz A-grupe plasirale su se selekcije Francuske, Poljske, Izraela i Finske. Poljska je danas u prvom meču u grupi pobijedila Finsku 78:65 i izbjegla četvrtu poziciju, dok večeras za prvo mjesto u grupi igraju Francuska i Izrael.

MI2

Počela Olimpijada u Parizu: Bh. zastavu nosili Larisa Cerić i Mesud Pezer

Ceremonija otvaranja 33. ljetnih Olimpijskih igara, trenutno je u...

Lana Pudar nosiće zastavu BiH na zatvaranju Olimpijade u Parizu

Zastavu BiH će na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u...

Fenomenalna Lejla Njemčević osvojila 21. titulu prvakinje BiH

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je XCO državno...

Lana Pudar dobila poštansku markicu

Najtrofejnija bosanskohercegovačka plivačica i evropska prvakinja Lana Pudar od...