Ispisao historiju: Boltu treće olimpijsko zlato

Jamajčanin Usain Bolt osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru u utrci na 100 metara, javlja Anadolu Agency (AA). Trka je održana na Olimpijskom stadionu u Riju.

Bolt je s vremenom od 9,81 sekundi bio najbrži. Njemu je ovo treće olimpijsko zlato u utrci na stotinu metara zbog čega je ispisao historiju i postao prvi sportaš kojem je to uspjelo u toj trci.

Srebro je pripalo Justinu Gatlinu čije je prolazno vrijeme bilo 9,89. Kanađanin Andre de Grasse, koji je utrku završio vremenom 9,91, osvojio je bronzu.

Jamajčanin Usain Bolt osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru u utrci na 100 metara ( Okan Özer - Anadolu Agency )
Jamajčanin Usain Bolt osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru u utrci na 100 metara ( Okan Özer – Anadolu Agency )