Hidajet Hankić sjajnim intervencijama omogućio pobjedu Botev Plovdivu protiv Arde

Hidajet Hankić, potencijalni bh. reprezentativac i čuvar mreže bugarskgog tima Botev Plovdiv, sjajno je branio za svoj tim u okviru 20. kola bugarske nogometne elite na gostovanju protiv Arde. Gosti su na kraju slavili rezultatom 2:0.

Hankić je u nekoliko navrata dao intervju za naš portal i naglasio kako želi da brani za bh. državni tim, premda ima i austrijsko državljnstvo. Kasnije se u medijima pojavila informacija kako je Zvjezdan Misimović kontaktirao Hankića i da je pokrenuta procedura za dobijanje bh. državljanstva. Zbog blokada rada bh. institucija to još uvijek nije riješeno, ali vjerujemo kako će uskoro biti okončano na obostrano zadovoljstvo.

Piše:E. Isanović

U petak je Hidajet briljirao među stativama Botev Plovdiva. Domaći su imali nekoliko šansi, ali je Hankić sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Semafor je do 75. minuta pokazivao 0;0, a onda je goste u vodstvo doveo Baroan. Tada su nogometaši Arde krenuli po izjednačenje, ali nisu uspjeli da savladaju pomenutog golmana koji je pokazao kako će u nastavku prvenstva gotovo sigurno biti jedinica među stativama Boteva.

U sudijskoj nadoknadi gosti su postigli još jedan pogodak koje je djelo Stoeva (autogol). U ovom momenti Botev Plovdiv ima 35 bodova i na trećem su mjestu bugarskog prvenstva (iza Ludogoretsa i CSKA Sofija). Jasno je kako će se boriti za izlazak na evropsku scenu.

Podsjećamo, na početku aktuelne sezone ruski ulagači su preuzeli Botev, a jedno od prvih pojačanja bio je Hankić. Prvi šef struke u ovom klubu je nekadašnji nogometaš FK Sarajevo Azrudin Valentić.

Tragedija u Rijeci: Sukob dvojice muškaraca završio tragično, obojica preminula u bolnici

Sukob dvojice muškaraca rezultirao je smrću obojice. Nemili događaj...

Sergej Trifunović i Isidora Mijanović stali na “ludi kamen”