Fudbaleri Željezničara savladali Krupu

Fudbaleri Željezničara savladali su Krupu s 1:0 u utakmici šesnaestine finala Kupa BiH, koja se igrala na stadionu ”Grbavica”. Željezničar je u ovom meču igrao veoma loše i nije uspijevao savladati gostujućeg golmana do četvrtog minuta sudijske nadoknade, kada je nakon dosuđenog penala, s bijele tačke bio precizan Ognjen Đelmić.

Plavi su u prvih 45. minuta utakmice imali tek jedan udarac prema okviru gola Krupe, dok su s druge strane gosti imali odličnu šansu za postizanje gola u 31. minutu, ali je golman Kjosevski uspio odbraniti.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa bolju igru Željezničara, sve do samog finiša, kada su dobre prilike za gol imali Beganović, Đelmić i Blagojević. Osminu finala Kupa BiH Željezničaru je pogotkom iz penala donio Đelmić tek u 94. minutu, uz proteste domaćih navijača.

Branilac naslova u Kupu BiH, sarajevski Olimpic, oprostio se od takmičenja porazom u Lukavcu od Radničkog s 2:1. Golove za domaći tim postigli su Junuzović u 15. i Kuduzović u 29. minutu susreta, dok je jedini gol za goste postigao Jusufović. Tuzlanska Sloboda nastavila je s dobrim igrama u novoj sezoni pobijedivši na gostovanju u Goraždu s 2:0. Prvi gol za Tuzlake krajem prvog poluvremena postigao je Jasmin Moranjkić, dok je drugi pogodak u nastavku meča postigao Mersudin Ahmetović.

Počela Olimpijada u Parizu: Bh. zastavu nosili Larisa Cerić i Mesud Pezer

Ceremonija otvaranja 33. ljetnih Olimpijskih igara, trenutno je u...

Lana Pudar nosiće zastavu BiH na zatvaranju Olimpijade u Parizu

Zastavu BiH će na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u...

Fenomenalna Lejla Njemčević osvojila 21. titulu prvakinje BiH

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je XCO državno...

Lana Pudar dobila poštansku markicu

Najtrofejnija bosanskohercegovačka plivačica i evropska prvakinja Lana Pudar od...