Fudbaleri Sarajeva u Tuzli ovjerili plasman u polufinale Kupa BiH

Fudbaleri Sarajeva izborili su plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su danas u Tuzli sa domaćom Slobodom odigrali utakmicu bez golova.

U prvoj utakmici Sarajevo je slavilo sa 2:0, a fudbaleri tuzlanske Slobode nisu uspjeli nadoknaditi taj rezultatski deficit.

Prvo poluvrijeme je proteklo bez velikih prilika. Igralo se između dva šesnaesterca bez jasne vizije i cilja i bez ijednog šuta u okvir gola. U prvom dijelu teže se povrijedio Kerim Palić, koji je nakon pada poslije duela sa Nedimom Hadžićem prevezen sanitetskim vozilom u Dom zdravlja Tuzla.

Identična igra viđena je i u drugom dijelu, a Sloboda je prvi šut ka golu uputila u 68. minuti .

Do kraja utakmice Sloboda je imala jalovu inicijativu, a Sarajevo je igralo toliko da sačuva kapitalnu prednost s Koševa. Prvi i jedini šut u okvir gola viđen je u 89. minuti kada šutira Mak Varešanović, a golman Slobode Semir Bukvić brani.

Sarajevo je izborilo plasman u polufinale Kupa BiH i nastavit će borbu za trofej dok se Sloboda nakon eliminacije u četvrtfinalu Kupa BiH okreće obavezama u Premijer ligi BiH.

Suđenje za smrt malene Džene Gadžun: Vještak iznio nalaz obdukcije tijela djevojčice

Prekinuto je današnje ročište u Kantonalnom sudu u Sarajevu...