Evropsko vaterpolo prvenstvo: Srbija u punoj Areni ubjedljiva protiv Hrvatske

Na Evropskom vaterpolo prvenstvu koje se igra u Beogradu, muška reprezentacija Srbije, na samom startu takmičenja, sigurnom igrom, uz odličnu odbranu, pobedila je jednog od najvećih konkurenata u borbi za medalje, reprezentaciju Hrvatske, rezultatom 13:6, javlja Anadolu Agency.

Pred punom Arenom i 11 hiljada navijača, na početku utakmice Hrvatska je prva povela sa golom prednosti, što je i jedino vođstvo koje je imala tokom meča. Tu deonicu igre, reprezentativci Srbije su preokrenuli i završili sa dva gola prednosti (3:1).

U drugoj četvrtini, reprezentativci Srbijie su uspostavili dobru odbranu i bili su efikasniji u napadu, pa se na petominutni odmor otišlo sa rezultatom 7:3.

Kako se pokazalo na kraju utakmice, pobednik ovog meča odlučen je u trećoj četvrtini, u kojoj je Srbija primila samo jedan gol, a postigla pet.

Četvrta deonica meča pripala je rezultatski Hrvatskoj, koja je postigla dva gola, a primila jedan, ali to je bilo dovoljno tek da se smanji prednost u konačnom rezultatu 13:6, u korist Srbije.

U grupi B u kojoj nastupaju Srbija i Hrvatska, prvog dana šampionata odigrana je i druga utakmica, između Francuske i Malte, u kojoj je slavila Francuska, naredni protivnik Hrvatske, 17:7. Srbija će za dva dana odmeriti snage sa Maltom.

Počela Olimpijada u Parizu: Bh. zastavu nosili Larisa Cerić i Mesud Pezer

Ceremonija otvaranja 33. ljetnih Olimpijskih igara, trenutno je u...

Lana Pudar nosiće zastavu BiH na zatvaranju Olimpijade u Parizu

Zastavu BiH će na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u...

Fenomenalna Lejla Njemčević osvojila 21. titulu prvakinje BiH

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je XCO državno...

Lana Pudar dobila poštansku markicu

Najtrofejnija bosanskohercegovačka plivačica i evropska prvakinja Lana Pudar od...