Evropa liga: Partizan, Dinamo i Rijeka poraženi u četvrtom kolu

UEFA Evrupa liga: Lokeren - Trabzonspor

Odigrane su sve utakmice četvrtog kola UEFA Evropa lige, a od rezultata izdvajamo poraz Partizana u Istanbulu, debakl Dinama pred domaćom publikom u Zagrebu i poraz Rijeke u Rotterdamu, piše Anadolu Agency (AA).

Zagrebački Dinamo je na Maksimiru bio domaćin austrijskom Salzburgu i poražen je sa visokih 5:1. Za austrijski tim je het-trik postigao Jonatan Soriano, a mrežu gola Dinama tresli su i Kevin Kampl i Massimo Bruno. Za zagrebačke plavce je pogodio Angelo Henriquez.

Zajedno s Dinamom i Salzburgom u grupi D su još i Astra i Celtic, koji su večeras remizirali rezultatom 1:1.

Dinamo je ovim porazom ostao na tri osvojena boda i nalazi se na trećem mjestu iza Salzburga i Celtica, koji imaju deset, odnosno osam bodova. Na dnu tabele je Astra sa samo jednim osvojenim bodom iz dosadašnje četiri utakmice.

Drugi hrvatski predstavnik u Evropa ligi Rijeka je večeras gostovala u Rotterdamu kod Feyenoorda, gdje je poražena rezultatom 2:0. Za holandski tim Feyenoord su u 9. i 20. minuti pogađali El Ahmadi i Immers.

U istoj grupi G večeras je Sevilla pobijedila Standard Liege rezultatom 3:1 i s ukupno osvojenih 8 bodova učvrstila se na prvom mjestu u grupi. Feyenoord ima 6, a Rijeka i Standard po 4 boda.

Turski tim Trabzonspor, kojeg vodi iskusni bh.stručnjak Vahid Halilhodžić je gostovao kod belgijskog Lokerena, a utakmica je završena neriješenim rezultatom 1:1. Patosi je u 5. minuti pogodio za domaći Lokere, a u zadnjim trenucima prvog poluvremena je izjednačio Waris.

U grupi L večeras su igrali i Legia iz Varšave i Metalist iz Kharkiva, a Legia je slavila pobjedu rezultatom 2:1. Legia je lider grupe sa maksimalnih 12, Trabzonspor je sakupio 7, Lokeren 4, dok Metalist nije uspio osvojiti ni bod u do sada odigrane četiri utakmice.

Partizan je u Istanbulu poražen od Bešiktaša sa 2:1. Za istanbulski tim je pogađao Demba Ba, a za Partizan Saša Marković.

U grupi C je večeras igrana i druga utakmica u kojoj je londonski Tottenham slavio gostujuću pobjedu nad Astorilom rezultatom 2:1.

Nakon četiri odigrana kola u grupi C je i dalje vodeći Bešiktaš sa osvojenih 8 bodova, koliko je sakupio i Tottenham. Asters je na trećem mjestu sa četiri boda, a Partizan na posljednjem mjestu ima jedan bod.

Rezultati večeras odigranih utakmica u preostalim grupama:

Grupa A: Apollon Limassol – Borussia Monchengladbach 0:2 i FC Zurrich – Villareal 3:2.

Grupa B: FC Koebenhavn – Club Brugge 0:4 i HJK – Torino 2:1.

Grupa E: Dinamo Moscow – Estoril 1:0 i Panathinaikos – PSV 2:3.

Grupa F: FK Karabakh – Dnipro 1:2 i Saint Etienne – Inter 1:1.

Grupa H: Everton Lille 3:0 i Wolfsburg – FC Krasnodar 5:1.

Grupa I: SSC Napoli – Young Boys 3:0 i Sparta Prague – Slovan Bratislava 4:0.

Grupa J: Dynamo Kyiv – AaB 2:0 i Rio Ave – Steaua Bucuresti 2:2.

Grupa K: Fiorentina – PAOK 1:1 i Guingamp – Dinamo Minsk 2:0.

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...