Europska liga: Dinamo Zagreb osigurao plasman u šesnaestinu finala

Nogometaši Dinamo Zagreba su u 4. kolu grupe “D” Europske lige na Maksimiru ostvarili historijski uspjeh pobjedom protiv Spartaka iz Trnave sa 3:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Naime, Dinamo je ovom pobjedom nakon 49 godina izborio europsko proljeće, odnosno uspjeli su izboriti plasman u šesnaestinu finala Europske lige.

Modri su poveli golom bh. reprezentativca Amera Gojaka u 22. minuti, a prednost su udvostručili autogolom Kadleca u 36. minuti. Spartak je uspio smanjiti na 2:1 golom Chanturishvilija u 63. minuti. Oršić je u 80. minuti pogodio za 3:1, što je bio i konačan rezultat za veliku pobjedu Dinama.

U istoj grupi, Fenerbahče je u meču koji se igrao od 16.50 u Istanbulu slavio protiv Anderlechta rezultatom 2:0.

Poslije 4. kola, lider grupe “D” je Dinamo Zagreb sa svih 12 bodova, drugi je Fenerbahče sa 7, Trnava ima 3, a Anderlecht samo jedan bod.

U grupi “A”, Bayer Leverkusen je na “BayAreni” u Leverkusenu savladao Zurich sa 1:0. U istoj grupi, Ludogorets i AEK Larnaca su igrali bez golova 0:0.

U okviru grupe “B”, Celtic je na “Celtic Parku” u Glasgowu pobijedio RB Leipzig rezultatom 2:1, dok je Rosenborg poražen od Salzburga sa 2:5, što je bilo dovoljno austrijskom klubu za plasman u nokatu fazu.

U grupi “C”, Bordeaux je kao domaćin remizirao 1:1 protiv Zenit Petersburga, dok su Slavia Prag i FC Copenhagen igrali bez golova.

Arsenal je u grupi “E” na “Emiratesu” igrao neriješeno 0:0 protiv Sportinga, a Vorskla Poltava je izgubila od Qarabaga rezultatom 0:1.

Betis je u okviru grupe “F” na stadionu “Benito Villamarín” u Sevilli remizirao 1:1 protiv AC Milana. U istoj grupi, Olympiakos je slavio protiv Dudelangea sa 5:1.

Spartak Moskva je u grupi “G” kao domaćin savladao ekipu Rangersa sa 4:3. U istoj grupi, Rapid iz Beča je igrao bez golova protiv Villarreala.

U grupi “H” Lazio je u Rimu savladao Marseille rezultatom 2:1, čime je prošao dalje. U istoj grupi, Apollon je poražen od Eintracht Frankfurta sa 2:3, što je bilo dovoljno njemačkoj ekipi za plasman u nokaut fazu.

U grupi “I”, Genk je pred domaćom publikom igrao neriješeno 1:1 protiv ekipe Bešiktaša. U istoj grupi, Malmo FF i Sarpsborg 08 su remizirali 1:1.

Akhisar Genclik Spor je u okviru grupe “J” u Akhisaru poražen od Seville rezultatom 2:3, a Krasnodar je slavio protiv Standard Liegea sa 2:1.

Dynamo Kyiv je u grupi “K” u Kijevu pobijedio francuski Rennes rezultatom 3:1, dok je u istoj grupi FC Astana pred domaćom publikom na “Astana Areni” savladala Jablonec sa 2:1.

U grupi “L” BATE je na “Borisov Areni” u Barysawu izgubio od Chelseaja sa minimalnih 0:1, čime su Plavci prošli dalje. U istoj grupi, MOL Vidi je porazio PAOK rezultatom 1:0.

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...