EP u rukometu: Srbija protiv Švedske upisala drugi poraz

Rukometna reprezentacija Srbije upisala je drugi poraz na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj na utakmici sa Švedskom.

U drugom kolu grupe A, Šveđani su u splitskoj Spaladium Areni bili bolji rezultatom 30:25.

Junak u pobjedničkom sastavu bio je golman Mikael Appelgren s 19 odbrana.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 16:10 u koristi Šveđana. Drugo poluvrijeme je donijelo bolju igru Srbije koja je bila bolja za gol više (15:14).

Dobra igra Srbijancima je deset minuta prije kraja omogućila prilazak Šveđanima na dva gola zaostatka. Ipak, u prelomnim trenucima utakmice Šveđani su bili zreliji i uspjeli su privesti meč kraju.

Najbolji švedski strijelac je bio Albin Lagergren s pet golova i stopostotnim šutem. Kod reprezentacije Srbije najbolji je bio Nemanja Ilić s isto toliko golova.

U grupi A večeras je na rasporedu meč Hrvatska-Island, javlja Anadolu Agency (AA).

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...