Davis Cup Srbija – Kazahstan: Đoković spasio Srbiju, pobednika odlučuje peti meč

Nakon prvog singl meča, koji je trajao pet časova, trećeg dana prvog kola Davis Cup duela između Srbije i Kazahstana, u kojem su snage odmerili Novak Đoković i Andrej Kokushkin, pobedom Novaka Đokovića rezultatom 3:2 (6:7, 7:6, 4:6, 6:3, 6:2), Srbija je izjednačila na 2:2, javlja Anadolu Agency (AA).

U prvom setu, koji je završen rezultatom 7:6 u korist Kokushkina, igran je tie-break. Na samom startu drugog seta, Đoković je uzeo servis Kokushkinu, ali je kazahstanski teniser ubrzo uzvratio break te izjednačio na 2:2.

Sledeća dva gema, opet su bili breakovi, prvo je Đoković poveo, da bi Kokushkin izjednačio na 3:3, dok je u devetom gemu  drugog seta, Đoković propustio da iskoristi dve break šanse, pa je Kokushkin poveo 5:4. Đoković je sledeći gem uzeo bez problema, a drugi set je kao i prvi odlučen u tie-breaku, koji je ovog puta osvojio Đoković i izjednačio na 1:1 u setovima.

Treći set obeležili su breakovina obe strane. Kokushkin je započeo i do kraja seta osvojio tri breaka, od kojih je Đoković uspeo da vrati dva, što nije bilo dovoljno da preokrene situaciju u svoju korist, pa je Kokushkin poveo sa 2:1 u setovima (6:4).

U četvrtom setu, Đoković je uspeo da oduzme servis Kokushkinu u šestom gemu, iskoristivši drugu break loptu i poveo je rezultatom 4:2, što je bilo dovoljno da osvoji taj set (6:3), ponovo izjednači i izbori se za peti, odlučujući set u meču.

Na samom startu petog seta, Đoković je napravio break, a do kraja seta je prvenstveno dobrim servisima uspeo da sačuva svoje servis gemove. Oduzevši još jedan servis gem Kazahstancu, Đoković je postavio konačni rezultat petog seta 6:2.

U prethodna dva dana odigrani su singl mečevi i dubl. Novak Đoković je doneo prvi poen Srbiji pobedivši Aleksandra Nedovjesova sa 3:0, a sa istim rezultatom Mihail Kokushkin je pobedio Viktora Troickog i doneo izjednačenje.

Drugog dana Kazahstan je poveo sa 2:1 tako što je dubl Aleksandar Nedovjesov i Andrej Golubljev bio bolji od dubla koji su činili Novak Đoković i Nenad Zimonjić.
Odlučujući meč, koji će odrediti pobednika u duelu Srbija – Kazahstan odigraće Viktor Troicki i Aleksandar Nedovjesov u hali Pionir, u Beogradu.

Odbojkaši BiH osvojili srebro na Paraolimpijskim igrama u Parizu!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je...

Ismail Barlov u ponedjeljak stiže u Sarajevo, sprema se poseban doček

Veliki uspjeh ostvario je prije par dana na Paraolimpijskim...

Uništen mural Novaka Đokovića u Beogradu

Srbijanski teniser Novak Đoković je tokom svoje uspješne karijere...

Odbojkaše BiH čeka stari rival u finalu Paraolimpijskih igara i drugi najviši čovjek na svijetu

Nakon što su reprezentativci Bosne i Hercegovine u sjedećoj...

Kemo Hasić izborio pravnu “bitku” za sina koji je suspendovan zbog pumpice za astmu

Kerim Hasić, vrsni bh. sportista i sin našeg popularnog...