Cristiano Ronaldo najbolji izvođač jedanaesteraca svih vremena u Primera ligi

Cristiano Ronaldo je u 57. minutu sinoćnjeg meča Reala sa Villarealom (3:2) golom iz jedanaesterca postao najefikasniji izvođač penala u historiji Primera lige sa 57 pogodaka.

Cristiano Ronaldo u sinoćnjem trijumfu Real Madrida na gostovanju kod Villareala, rezultatom 3:2, postavio je još jedan rekord u španskom šampionatu. U 57. minutu meča golom iz jedanaesterca Ronaldo je postao najefikasniji izvođač penala u historiji Primera lige sa 57 pogodaka, javlja Anadolu Agency (AA).

Cristiano Ronaldo

Do jučer Portugalac je bio na vrhu liste strijelaca sa Meksikanac Hugom Sanchezom, u Španiji nekadašnjim napadačem Reala i Atletico Madrida, te Rayo Vallecana.

Treći najbolji izvođač penala svih vremena u Primeri je Ronald Koeman, bivši igrač Barcelona sa 46 golova.

Četvrto mjesto dijele Lionel Messi (Barcelona) i Luboslav Penev, nekada fudbaler Valencije, Atletico Madrida i Celte, koji su po 43 puta tresli mreže sa ”bijele tačke”.