BRAVOOOO! Hrvatska osvojila treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru

Fudbalska reprezentacija Hrvatske u utakmici za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru je savladala selekciju Maroka rezultatom 2:1.

Susret na stadionu Khalifa u Dohi je počeo na fenomenalan način za Hrvatsku, budući da su Vatreni prvi došli do vodstva.

Igrala se sedma minuta kada je Hrvatska stigla do vodstva, a strijelac vodećeg gola za svoju reprezentaciju je bio Joško Gvardiol.

Poslije sjajne uigrane akcije, Majer je poslao loptu do Perišića, koji je glavom loptu prebacio do Gvardiola, a onda je defanzivac Leipziga sjajnim udarcem savladao protivničkog golmana.

Ipak, vodstvo Hrvatske nije dugo trajalo, budući da je Maroko samo dvije minute kasnije, tačnije u devetoj minuti izjednačio rezultat na 1:1.

Strijelac gola za afričku reprezentaciju je bio Achraf Dari, koji se sjajno snašao u protivičkom šesnaestercu, stigao je do lopte prije Livakovića, te ga je na rutinski način savladao.

Poslije izjednačujućeg gola, Vatreni su imali dobru priliku u 25. minuti. Modrić je šutirao sa 17 metara, ali je Bono uspio da reaguje ispred Livaje i otkloni opasnost ispred svog gola.

Četiri minute kasnije, uprkos dominaciji Hrvatske na terenu, igrači Maroka su kreirali dobru akciju. Hakimi je prošao po desnoj strani, centrirao je, ali lopta nije uspjela da dođe do njegovog saigrača, koji je bio sam na drugoj stativi.

Marokanci potom ponovo zaprijetili. Boufal je pobjegao odbrani Hrvatske, ali mu je Šutalo ušao u blok i lopta je na kraju završila u rukama Livakovića, a onda je En-Nesyri bio najviši u skoku nakon kornera, glavom je prebacio loptu na drugu stranu, ali tu nije bio niko od njegovih saigrača.

Igrala se 42. minuta kada je Hrvatska stigla do novog vodstva na utakmici, a ovaj put se u listu strijelaca upisao Mislav Orišić i sa tim rezultatom se otišlo na odmor, prenosi Sport1hrvatska.

Drugo poluvrijeme je počelo kao i prvo, odnosno prilikom za Hrvatsku. Majer je ubacio sa lijeve strane, a lopta se od štopera Maroka odbila u korner. Međutim, sudije ovog meča su procijenile da je prije toga Livaja posljednji igrao loptom, tako da Vatreni nisu dobili priliku da ugroze protivnički gol iz prekida.

Vatreni su nastavili sa napadima nakon toga. Majer je stigao do lopte prije Bona, ubacio je pred gol, ali tu nije bilo nikoga od njegovih saigrača, da bi potom Kovačić uposlio Kramarića, koji se spetljao u obećavajućoj situaciji.

Igrala se 65. minuta kada je Maroko zaprijetio preko En-Nesyrija, ali je odbrana Hrvatske uspjela reagovati i otkloniti opasnost ispred svog gola i do kraja ovog meča su Marokanci pokušavali da postignu pogodak za izjednačenje, ali u tome nisu uspjeli.

Tako je Hrvatska uspjela da dođe do pobjede u borbi za bronzanu medalju na Mundijalu u Kataru.

Stadion: Khalifa International Stadium. Gledalaca: 45.416. Sudija: Abdulrahman Al Jassim (Katar). Žuti kartoni: Ounahi, Amallah (Maroko). Strijelci: 1:0 – Gvardiol (7), 1:1 – Dari (9), 2:1 – Oršić (42).

Maroko: Bono, Amrabat, Attiat-Allah, Boufal (64. Zaroury), Dari (64. Benoun), El Khannous (56. Ounahi), El Yamiq (66. Amallah), En Nesyri, Hakimi, Sabiri (46. Chair), Ziyech. Selektor: Walid Regragui.

Hrvatska: Livaković; Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Perišić; Modrić, Kovačić, Majer (66. Pašalić); Kramarić (61. Vlašić), Oršić (90+5. Jakić), Livaja (66. Petković). Selektor: Zlatko Dalić.

Bahati vozač tražio da mu se majka i djeca sklone s trotoara kako bi mogao proći

Građani Sarajeva navikli su na vozače čija glavna osobina...