BRAVO LJILJANI: BiH na otvaranju SP uvjerljivo savladala Srbiju

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci ubjedljivo je savladala Srbiju na otvaranju Svjetskog prvenstva.

Ljiljani su opravdali ulogu favorita slavili u tri seta rezultatom 25:17, 25:7 i 25:22 za savršen početak prvenstva.

Srbija je, ruku na srce, u prvom dijelu prvog seta prikazala sjajnu igru i u jednom trenutku imala vodstvo 16:10. No, onda je uslijedio nestvaran preokret bh. odbojkaša koji prave seriju 15:1 i prvi set dobijaju rezultatom 25:17.

Početkom drugog seta Srbija se na momente uspjela držati u egalu te je u jednom trenutku rezultat bio 4:4, no onda slijedi furiozna serija bh. odbojkaša koji osvajaju 21 od naredna 24 poena i drugi set dobijaju 25:7.

Najneizvjesniju borbu gledali smo u trećem setu u kojem je Srbija pružila najjači otpor našim odbojkašima. Početak seta aludirao je da će Ljiljani ubjedljivo privesti meč kraju, u jednom trenutku su imali vodstvo 11:5, no Srbija je kvalitetnom igrom i serijama uspjela sustići zaostatak i u jednom trenutku doći i do vodstva (18:17).

Ipak, Ljiljani su zadržali fokus i rezultatski se odlijepili do kraja seta, dobili ga 25:22 i tako pobjedom 3:0 na savršen način način otvorili prvenstvo.

Bahati vozač tražio da mu se majka i djeca sklone s trotoara kako bi mogao proći

Građani Sarajeva navikli su na vozače čija glavna osobina...