Botosani poražen od velikana rumunskog nogometa, a Hidajet Hankić bio najbolji kod domaćih

U okviru 25. kola rumunske nogometne elite Botosani, za koji brani potencijalni bh. reprezentativac Hidajet Hankić, poražen je na domaćem terenuod Steaue rezultatom 2:0. Na taj način prekinut je dugi niz bez poraza Botosanija.

I pored dva primljena gola, Hankić je dobio najveću ocjenu kod domaćih. U prvom poluvremenu odbranio je nekoliko šuteva gostujućih nogometaša. No, u nastavku su igrači Steaue uspjeli postići dva pogotka i izdvojiti se na vrhu tabele sa tri boda više, ali i utakmicom više od Cluja. U samom finišu meča Hankić je spasio svoj tim od debakla.

Rumunski mediji danima su puni hvale za golmana  koji je skrenuo pozornost i bh. javnosti, ali i medija u našoj zemlji koji sve više pišu o njegovim čudesnim intervencijama.

Također, o njegovim kvalitetima upoznat je i selektor Ivaylo Petev koji prati dešavanja u rumunskoj ligi. Osim toga, klubovi iz Njemačke i Austrije već se zanimaju za usluge čuvara mreže koji spada među najbolje u rumunskoj ligi.

Botosani je trenutno na petom mjestu, a ostalo je još pet kola do početka doigravanja. Ukoliko budu među prvih šest, imat će priliku da izbore plasman u Evropsku ligu gdje su nastupali prošle sezone.

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...