BiH pobijedila selekciju Albanije sa 2:1 u prijateljskoj utakmici

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je danas na stadionu Elbasan Arena u Elbasanu u prijateljskom meču savladala reprezentaciju Albanije rezultatom 2:1

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je danas na stadionu Elbasan Arena u Elbasanu u prijateljskom meču savladala reprezentaciju Albanije rezultatom 2:1, javlja Anadolu Agency (AA). Već u 6. minuti Edin Džeko je nakon velike greške odbrane Albanije šutirao prema golu, ali je Elseid Hysaj uspio izvaditi loptu sa gol linije. U nastavku akcije je dosuđen jedanaesterac za BiH nakon što je srušen Rade Krunić. Sa bijele tačke u 7. minuti je bio siguran Džeko, kome je ovo bio 50. pogodak u dresu reprezentacije.

Albanci su u 14. minuti imali priliku kada je Azdren Llullaku sjajno prošao po lijevoj strani, ali Asmir Begović je uhvatio loptu nakon njegovog centaršuta.

U 26. minuti Jahmir Hyka je ubacio sa lijeve strane, ali je Begović bio na pravom mjestu.

U 40. minuti, selektor BiH je morao izvršiti izmjenu, kada iz igre izlazi povrijeđeni Ognjen Vranješ kojeg mijenja Miroslav Stevanović.

Reprezentacija BiH je povećala prednost na 2:0 u 42. minuti kada je pogodio Senad Lulić nakon asistencije Kenana Kodre. Prethodno su Krunić i Džeko odigrali sjajan dupli pas. To je bio konačan rezultat prvog poluvremena utakmice u Elbasanu.

Prije početka drugog poluvremena oba selektora su mijenjala sastave. U redovima BiH Gojko Cimirot je zamijenio Sanjina Prcića, a kod Albanije Thomasa Strakoshu je na golu zamijenio Alban Hoxha, a Albija Allu je zamijenio Arlind Ajeti.

U prijateljskoj utakmici u albanskom gradu Elbasanu, na stadionu Elbasan Arena sastale su se selekcije Albanije i Bosne i Hercegovine. ( Kemal Zorlak - Anadolu Agency )
U prijateljskoj utakmici u albanskom gradu Elbasanu, na stadionu Elbasan Arena sastale su se selekcije Albanije i Bosne i Hercegovine. ( Kemal Zorlak – Anadolu Agency )

U 54. minuti Ledian Memushaj je izveo slobodan udarac, ali od svega Albanci su uspjeli izboriti samo korner.

U 59. minuti Mehmet Baždarević je napravio novu izmjenu, pa je umjesto Džeke ubacio Riada Bajića, dok je u Albaniji Memushaja zamijenio Odise Roshi.

U 68. minuti Albanija je smanjila prednost kada je nakon kornera Bekim Balaj pogodio glavom za 1:2.

Minutu kasnije selektor BiH je napravio novu izmjenu, pa je umjesto Lulića u igru ušao mladi Haris Duljević.

U 70. minuti u redovima Albanije umjesto Hyke u igru ulazi Liridon Latifi, a u 71. minuti povrijeđeni Mate Jajalo ide napolje, a umjesto njega je ušao Mario Vrančić.

U 79. minuti u redovima BiH Kodro izlazi iz igre, a mijenja ga Daniel Pavlović, dok selektor Albanije umjesto Llullakua uvodi Sokola Cikalleshija.

U 83. minuti Albanci su izveli slobodan udarac s lijeve strane, Cikalleshi je bio najviši u skoku, ali je njegov šut završio iznad gola.

U četvrtoj minuti sudijske nadoknade Albanija je imala odličnu priliku, ali je Begović sjajnom intervencijom spriječio gol, te je reprezentacija BiH uspjela slaviti sa konačnih 2:1.

Važno je napomenuti da su navijači na tribinama aplaudirali tokom cijelog intoniranja himne Bosne i Hercegovine.

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...